Güncel Haberler

Polonya’dan Bir Çalım da İsrail’e!

2022 FIBA EuroBasket‘te Prag’da oynanan D grubu üçüncü maçında Çekya’yı yenerek sürpriz yapan ama sonrasında Finlandiya’dan 30 sayı fark yiyen Polonya, ilk 2 maçını kazanan İsrail‘i 85-76’lık skorla yendi.

Bu sonuçla Polonya da İsrail ve Sırbistan ile beraber 2 galibiyetli takımlar arsaındaki yerini almış oldu.

Polonya’da A.J. Slaughter 24 sayı, 6-11 3sayı, 2 ribaund, 5 asist, 2 top çalma ile yıldızlaşırken, Aleksander Balcerowski 17 sayı, 7-9 2sayı, 3 ribaund, 2 asist, Aaron Cel 13 sayı, 3 ribaund, 4 asist, 3 top çalma ve Mateusz Ponitka 11 sayı, 9 ribaund, 7 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

İsrail cephesinde ise Yovel Zoosman 18 sayı, 4-5 3sayı, 2 ribaund, 2 top çalma ile en skorer isim olurken, Yam Madar 17 sayı, 2 ribaund, 3 asist ve Tamir Blatt 10 sayı, 5 ribaund, 5 asist ile direnen diğer isimler oldular. İlk 2 maçın yıldızı Deni Avdija ise 3 sayı, 8 ribaund, 3 asist ile katkı verebildi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Bronz Madalyalı Koç Herbert, EuroBasket Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Son yılların sahadaki basketbol adına en kaliteli turnuvalarından biri olan 2022 FIBA EuroBasket sona erdi. …