Güncel Haberler

Olimpiyat Elemeleri: İsrail, Estonya’ya Kaybetti Ama Liderliği Kaptırmadı (Madar 6 sayı, 7 asist)

2024 Paris Olimpiyatarı için düzenlenen ön eleme turnuvalarının Estonya ayağında İsrail, A grubu mücadelesinde ev sahibine 65-67’lik skorla yenilmekten kurtulamadı.

Bu sonuçla üçlü averaj hesabının ardından İsrail grubu lider olarak tamamladı ve yarı finaldeki rakibini, B grubunun ikincisini beklemeye başladı. Estonya ise üçlü averaj sonucu grubu 2. sırada tamamladı ve yarı finaldeki rakibini, B grubunun liderini beklemeye başladı.

İsrail’de Fenerbahçe yeni guardı Yam Madar 6 sayı (0-7 üçlük), 7 asist ile vasat bir performans sergilerken, Roman Sorkin 18 sayı, 9 ribaund ve Bar Timor 15 sayı, 3 ribaund, 5 asist ile takımı ayakta tutan isimler oldular.

Estonya cephesinde ise Kaspar Treier 16 sayı (4-5 üçlük), 7 ribaund, 4 asist ile yıldızlaşırken, Artur Konontsuk 12 sayı, 6 ribaund ve Mihkel Kirves 8 sayı, 5 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

2024 Paris Olimpiyatları Ön Eleme Turnuvası Başlıyor

FIBA Olimpiyat Ön Eleme Turnuvası 12-20 Ağustos 2023 tarihleri arasında İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nun …