Güncel Haberler

Hırvatlar, Estonya Karşısında Çok Zorlandı

2022 FIBA EuroBasket‘de Milano’da oynanan C grubu 3. maçında Hırvatistan rakibi Estonya karşısında beklenenden çok daha fazla zorlansa da son nefeste 73-70 ile kazanmayı başardı.

Bu sonuçla Hırvatlar, Ukrayna ve Yunanistan ile beraber 2 galibiyetli takımlar arasına katılırken, Estona, 3. maçında da galibiyetle tanışamadı ve artık ilk 4 şansını kaybetti.

Hırvatistan’da Karlo Matkovic 17 sayı, 8-8 2sayı, 4 ribaund ile en skorer isim olurken, Dario Saric 15 sayı, 12 ribaund, 3 asist ve Jaleen Smith 13 sayı, 2-7 3sayı, 7 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Estonya cephesinde ise Siim-Sander Vene 18 sayı, 5-10 3sayı, 3 ribaund, 2 asist ile maçın en skorer ismi olurken, Maik Kotsar 17 sayı, 5 ribaund, 3 asist, 3 top çalma ve Kristian Kullamae 14 sayı, 3 ribaund, 5 asist ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

İspanya Milli Takımlarının 2022 Yılı Karnesi Parmak Issırtıyor!

İspanya basketbolu kuşkusuz altın çağını yaşıyor. Avrupa’nın ekol ülkelerinden biri olan İspanya, sadece A takım …