Güncel Haberler

Bosna, Macaristan Karşısında Hata Yapmadı

2022 FIBA EuroBasket‘te Almanya’nın Köln kentinin ev sahipliğindeki B grubunun ilk maçında Bosna Hersek rakibi Macaristan karşısında hata yapmadı 95-85’lik skorla hanesine galibiyet yazdırmayı başaran taraf oldu.

Bosna’da Dzanan Musa 19 sayı, 5 ribaund, 6 asist ile yıldızlaşırken, Jusuf Nurkic 19 sayı, 4 ribaund, 3 asist, John Roberson 18 sayı, 4-7 3sayı, 5 asist ve Miralem Halilovic 16 sayı, 9 ribaund, 4 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimler oldular.

Macaristan cephesinde ise Szilard Benke 20 sayı, 4 ribaund, 6 asist ile maçın en skorer ismi olurken, Adam Hanga 16 sayı, 1-7 3sayı, 7 ribaund, 2 asist, David Vojvoda 15 sayı, 2 ribaund, 4 asist, 3 top çalma ve Janos Eilingsfeld 12 sayı, 5 ribaund ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Bronz Madalyalı Koç Herbert, EuroBasket Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Son yılların sahadaki basketbol adına en kaliteli turnuvalarından biri olan 2022 FIBA EuroBasket sona erdi. …