Güncel Haberler

Asya’dan Dünya Kupası Biletini Kapan İlk 2 Takım Belli Oldu

2023 FIBA Dünya Kupası Asya elemelerinden 2. tur ilk penceresindeki maçlar tamamlandı ve Dünya Kupası biletini kapan ilk 2 takım belli oldu.

Asya Kıtası’nda Dünya Kupası biletini kapan ilk 2 takım Lübnan ile Yeni Zelanda oldular.

Koç Cameron yönetimindeki Yeni Zelanda, son maçında Ürdün’ü yenerken diğer taraftan Filipinler’in de Suudi Arabistan’ı yenmesiyle beraber Dünya Kupası biletini ceplerine koymuş oldular. Tall Blacks böylece toplamda 7 ve üst üste 6. kez Dünya Kupası’nda boy gösterecek.

Lübnan da Hindistan’ı yendikten sonra tıpkı Yeni Zelanda gibi Filipinler’in Suudi Arabistan’ı yenmesine ihtiyacı vardı ve ı da gerçekleşti. Tam 13 yıl sonra yeniden Dünya Kupası’nda sahne olacak Lübnan, toplamda 4. kez katılım hakkı kazanmış oldu. 2002-2011 arasında üst üste 3 kez bu başarıyı elde etmişlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Milli Takımın Dünya Kupası Elemeleri Aday Kadrosu Açıklandı (Devşirme yok)

A Erkek Milli Takımımız‘ın 2023 FIBA Dünya Kupası Elemeleri ikinci tur I Grubu’nda Letonya ve Belçika ile oynayacağı müsabakaların 15 kişilik aday kadrosu belli oldu. Ay-yıldızlılarımız, 24 Şubat Cuma günü Letonya ve 27 Şubat Pazartesi günü Belçika ile karşı karşıya gelecek. Millilerimiz 17 Şubat Cuma günü İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda bir araya gelerek çalışmalarına başlayacak. A Erkek Milli Takımımızın idari, teknik ve aday sporcu kadrosu şu isimlerden oluşuyor: İsmail Cem Ulusoy – Aliağa Petkim Spor Furkan Haltalı – Anadolu Efes Yiğit Arslan – Bahçeşehir Koleji Okben Ulubay – Beşiktaş Emlakjet Ercan Osmani – Darüşşafaka Lassa Doğuş Özdemiroğlu – Darüşşafaka …