Brazdeikis, Litvanya’nın EuroBasket Hedefi Hakkında Konuştu

Litvanya Milli Takımı‘nın yeni yıldızı Ignas Brazdeikis, milli forma ile ilk kez bir uluslararası turnuvada boy gösterecek.

23 yaşındaki genç kanat oyuncusu, FIBA’ya verdiği röportajda “Kanada’da büyüsem ve basketbol oynasam da her zaman Litvanya için oynamak istemiştim. Büyürken milli takımın maçlarını hep izlerdim. Ailem ve arkadaşlarımla bir araya gelir, bütün büyük turnuvaları izlerdik.” dedi.

Kaunas’da doğan Brazdeikis, sonrasında ailesiyle beraber Kuzey Amerika’ya taşınmıştı. Bu yaz kariyerinde önemli değişiklikler yaşandı; milli formayı ilk kez giyecek olmasının yanı sıra Zalgiris’e transfer oldu ve gelecek sezon onu Euroleague’de izleyeceğiz.

Genç oyuncu NBA’de 3 sezon boyunca Orlando, Philadelphia ve New York formalarını giyerek önemli bir tecrübe kazanmıştı.

“EuroBasket’te ses getirmek istiyoruz.” diyor Brazdeikis. “Gereğinden az değer gören takımlardan biri olduğumuzu düşünüyorum. Kazanmak için olması gereken her şeye sahibiz. Oyuncular, yetenek seviyesi, koçlar…”

B Grubu’nda yer alan Litvanya, Doncic’li Slovenya karşısına çıkarak 2022 FIB EuroBasket macerasına başlayacak. Ardından Fransa, Almanya, Macaristan ve Bosna Hersek ile kozlarını paylaşacak olan ekipte Brazdeikis, açılış maçına değindi:

Slovenya maçı için çok heyecanlıyım. FIBA turnuvalarında ilk kez büyük bir sahnede oynayacağım. Asla bu tarz maçlardan kaçmadım. Hepimiz bu maça hazır olacağız. Onlara karşı aldığımız son yenilgi ağzımızda acı bir tat bırakmıştı.

FIBA

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.