Beşiktaş’ın Yer Alacağı FIBA Europe Cup Ön Elemelerinde Ev Sahipleri Belli Oldu

FIBA Europe Cup‘da normal sezon bileti kapacak son takımların belli olacağı eleme gruplarına ev sahipliği yapacak ekipler açıklandı.

Organizasyonun resmi sitesinde yer alan açıklamaya göre temsilcimiz Beşiktaş Emlakjet‘in bulunduğu D grubu maçlarına Fransa’nın Cholet Basket takımı ev sahipliği yapacak. Bu gruptaki diğer takımlar ise Czarni Slupsk (Polonya) ve ZZ Leiden (Hollanda).

BC Trepca, BG Gottingen, Sporting CP, Thor Thorlakshofn, Petrolina AEK ve Telenet Giants’ın mücadele edeceği A Grubu’na Kosova ekibi BC Trepca ev sahipliği yapacak.

Litvanya temsilcisi Cbet Jonava’nın ev sahipliği yapacağı B Grubu’nda ise SCMU Craiova, Kapfenberg Bulls, Sigal Prishtina, KK Cedevita Junior ve Kalev/Cramo kozlarını paylaşacak.

C Grubu’nda ise Aris Thessaloniki, RC Wolves, Hapoel Haifa ve Kataja Basket’e Bulgaristan ekibi Rilski Sportist ev sahipliği yapacak.

Dört eleme turnuvası da 27-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. Dört grubu da lider tamamlayan ekipler FIBA Europe Cup’ın normal sezonunda yer almaya hak kazanacak.

2022-23 FIBA Europe Cup normal sezonu 12 Ekim’de başlayacak.

Kaynak: FIBA Europe Cup Resmi Sitesi

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.