Heat, Hem Russell Hem de Lebron’ın Formalarını Emekli Ediyor!

Lebron James, 2003 draftıyla beraber sahne aldığı NBA‘de her zaman bireysel performansı ile bir süper yıldızdı.

Ancak ilk takımı Cleveland Cavaliers, onun yanına doğru parçaları ekleyemediği için Lebron, ligi domine eden performansına rağmen ilk 7 sene boyunca şampiyonluk sevinci yaşayamamıştı.

2010 yılında Miami Heat‘e transfer olan Lebron, orada Wade ve Bosh ile kurulan NBA tarihinin en önemli Big 3 ekibinden biriyle özlediği başarılara ulaştı. Heat forması altında geçirdiği 4 sezonun tamamında NBA finallerinde yer aldı ve ikisinde şampiyon olurken finallerin MVP’si de seçilmeyi başardı.

Ayrıca LeBron, Heat’teyken forma numarasını 23’ten 6’ya değiştirdi ve kariyerinin önemli sembollerinden biriyle özdeşleşmiş oldu.

Geçtiğimiz günlerde NBA tarihinin en büyük efsanelerinden Bill Russell’ın hayatını kaybetmesi sonucu NBA, lig genelinde Russell’ın 6 numaralı formasını emekli etmeye karar vermişti.

Miami Heat organizasyonu, LeBron’un oynadığı dönemdeki görev arkadaşları Dwyane Wade ve Chris Bosh’ın 3 ve 1 numaralı formalarını daha önce emekli etmiş fakat James’in 6 numarası hakkında bir gelişme olmamıştı.

The Sun Sentinel’dan Ira Winderman’ın haberine göre Heat, hem LeBron’un hem de Bill Russell’ın 6 numaralı formasını emekli etmeyi düşünüyor. James’in forma emeklilik töreninin ise emekliliğinden sonra gerçekleşmesi bekleniyor.

Kaynak: Eurohoops & The Sun Sentinel

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.