RESMİ: Beşiktaş’ın Yeni İsim Sponsoru Emlakjet Oldu

Ülkemizi FIBA Europe Cup elemelerinde temsil edecek olan ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş’ın isim sponsoru değişti.

Emlakjet ile yapılan yeni sponsorluk anlaşmasına göre artık takımın adı Beşiktaş Emlakjet olacak ve bu anlaşma aynı zamanda formaların göğüs kısmındaki sponsorluğu ile Akatlar Spor Salonu’nun isim haklarını da kapsayacak.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, düzenlenen imza töreninde dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Altyapı oyuncuları hakkında konuşan başkan Çebi, Basketbol Süper Ligi’ndeki kulüplere de bir çağruda bulundu:

Basketbolda iki sezon önce Bandırma Basketbol Kulübü’nden aldığımız genç oyuncularımız vardı. O oyuncularımızla birlikte çok başarılı bir sezonu geride bırakmıştık. Bu konudaki katkılarından dolayı buradan sayın hocamız Ahmet Kandemir’e de çok teşekkür ediyorum. Ekonomik açıdan geçirdiğimiz bu zorlu süreçten çıkabilmenin tek yolunun öz kaynak olduğunu bir süredir ifade ediyoruz. Özellikle Alperen Şengün takımdan ayrıldığında kulübümüze çok para kazandırdı. Sadık Kabaca ve Şehmus Hazer de aynı şekilde. İki sezon önce Bandırma kulübüyle bir proje gerçekleştirmiştik ve bu projenin ne kadar iyi sonuç verdiğini de görmüş olduk.

Şu anda da özellikle 14 ile 16 yaşları arasındaki genç oyuncularımız, Akatlar’daki tesislerimizde antrenmanlarına devam ediyorlar. Bu genç oyuncularımızın her biri yeni Alperen’ler, Şehmus’lar, Sadık’lar olma potansiyeline sahip. Altyapımız bizim için artık çok önemli. Buradan tüm diğer kulüplere de sesleniyorum: Gelin hep beraber el birliğiyle gençlerimize şans vererek hem spor yaptıralım, hem çocuklarımızı kazanalım, hem de bu çocuklardan kazanalım.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.