Pesic: “Teodosic Hakkında Zamanı Gelince Konuşacağım.”

2022 FIBA EuroBasket‘in başlamasına sayılı günler kala Sırbistan Milli Takımı‘ndaki kriz büyüyor.

Koç Svetislav Pesic‘in Virtus Bologna forması giyen tecrübeli yıldız Milos Teodosic‘i kadrosdan çıkarması ve hemen sonraki gün kadrodaki bir diğer guard Avramovic’in EuroBasket’te forma giyemeyecek olması basketbolseverlerin tepkisine neden oldu.

Gazeteciler, başantrenör Pesic’ten milli takım listesinden çıkarılan ve Sırbistan’ı ikiye bölen Teodosić hakkında bilgi almak için Stara Pazova’ya girdi.

Deneyimli çalıştırıcı bu hamleden hiç hoşlanmadı. Milli takımın antrenman merkezi halka kapalı olmasına rağmen Stara Pazova’da basın mensuplarını görünce çok şaşırdı:

Pesic, gazetecileri görür görmez, “İçeri nasıl girdiniz? Buradan nereden geldiniz?” diye sordu. Gazeteciler, Milos Teodosic’in milli takımdan çıkarılması hakkında bir açıklama almak için burada olduklarını söyledikten sonra Pesic sorular sormaya devam etti. “Burası bizim evimiz, senin evine bu şekilde gelsem ne dersin?” şeklinde gürledi.

Sırbistan basketbol takımını kazandığı son altın madalyaya taşıyan antrenör, Teodosic hakkında pek fazla konuşmadı. Tüm ulusu ilgilendiren bir şey söylemesi istendiğinde, Pesic şöyle dedi: “Halkı neyin ilgilendirdiğini ve şu anda gündemde nelerin olduğunu bilmiyorum.”

Gazeteciler, herkesin Milos Teodosic’in milli takımdan ayrılmasından bahsettiğini söyleyince, Pesic kibarca ekledi: “Bunun hakkında konuşacağım, ama zamanı geldiğinde…”

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.