Koç Itoudis, Giannis’in Performansını ve İspanya Galibiyetini Değerlendirdi

2022 FIBA EuroBasket’de madaly kovalayacak iki takımın arasındaki hazırlık maçında Yunanistan, Atina’da konuk ettiği İspanya’yı Giannis Antetokounmpo‘nun MVP performansı eşliğinde 86-70 gibi farklı bir skorla yenmişti.

Karşılaşmanın ardından OAKA’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Yunanistan’ın çiçeği burnunda koçu Dimitris Itoudis şu açıklamaları yaptı:

Ağustos ayının başında olmamıza rağmen 16-17 bin kişinin salona gelmesi oldukça dokunaklı. Bu, Yunanlıların milli takımı desteklediği anlamına geliyor ve takımın onları ödüllendirebileceğine inanıyorum. Maçların her seferinde galibiyetle sonuçlanıp sonuçlanmayacağını nasıl olacağını bilmiyorum ama her zaman elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Rakibin ciddi olmasına ve salonun neredeyse tamamen dolu olmasına rağmen, Itoudis takımın bu maçı dostça karşıladığını söyledi:

Maçı bir dostluk maçı olarak ele aldık, antrenmanda yaptığımız şeyleri denedik ve nerelerde sorun yaşadığımızı görmek için farklı dizilişler koyduk. Oyuncularımın bu maçta bile yerdeki toplara atlamasından memnunum. Bu böyle devam etmeli.

Yunanistan, İspanya karşısında Giannis Antetokounmpo’nun sahada olmadığı bölümlerde zorluk yaşadı ancak Itoudis bu konuda endişeli değil:

Eğer 30 dakika boyunca böyle oynarsa, sorunumuz yok. Eğer Giannis gibi bir oyuncunuz varsa onu kullanmalısınız. Bugün 20 dakika oynadı. Ama sahada olmadığı zamanlarda bile iyi bölümler yaşadık.

Giannis Antetokounmpo’nun milli takımda çok fazla asisti olmamasından endişe duyup duymadığına gelince, Itoudis şunları söyledi:

Asistler bir değil, iki kişinin işidir. O [Antetokounmpo] pas verecek ve başka birisi sayı yapacak. Ayrıca, yaratıcılık her zaman son pası vermek ile ilgili değildir. Ben bu mantığa sahip değilim ve işler böyle değil.

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.