Koç Scariolo, Yunanistan Mağlubiyetinin Ardından Konuştu

2022 FIBA EuroBasket’de madalya için sahne alacak iki takımın hazırlık maçında İspanya, Atina’da konuk olduğu Yunanistan karşısında etkisi kalmış ve 86-70 gibi farklı bir skorla kaybetmişti.

OAKA’da 15 bin taraftarı müthiş atmosferin yanı sıra İspanyollar Giannis Antetokounmpo’nun 31 sayı, 10 ribaundluk performansına da çözüm üretememişlerdi. Koç Sergio Scariolo da karşılaşma sonrası yıldız forvetin performansın değinmeyi unutmadı:

Giannis Antetokounmpo kalitesini gösterdi. Sahada rekabet etmeye çalıştık, baskı altındaydık ama üçüncü çeyrekteki performansımızdan memnunuz. Perşembe günü Yunanistan’la bu kez Madrid’de bir hazırlık maçımız var.

Scariolo takımda bir uyum sorunu olmadığını da söylerken, “Takımımızda bir uyum sorunu olduğunu düşünmüyorum çünkü oyuncular birbirlerini ligden ve milli takımdan tanıyor. Takımım uyumlu. EuroBasket’te rekabetçi olmak istiyoruz. Bu bizim DNA’mızda var” açıklamasını da yaptı.

Atmosferi de öven tecrübeli koç, “Yunan takımını galibiyetten dolayı tebrik etmek istiyorum. 9 Ağustos’ta bir hazırlık maçında bu kadar çok insanın salona gelip böyle bir atmosfer yaratması etkileyici ve güzeldi. İki takımın hazırlığı da belliydi” ifadelerini kullandı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.