Güncel Haberler

Genç Milliler, Son Çeyrekteki Müthiş Savunmayla Almanya’yı Geçti

İzmir’de düzenlenen 2022 FIBA U18 Avrupa Şampiyonası B grubu 3. maçında Türkiye konuk ettiği Almanya‘yı son çeyrekteki 17-5’lik müthiş savunma performansı eşliğinde 68-64’lük skorla yenmeyi başardı.

Bu sonuçla milli takımımız grubu 2 galibiyetle 2. sırada tamamladı ve Top 16 eleme maçında Büyük Britanya’nın rakibi oldu.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Milli takımımızda Kerem Konan 21 sayı, 4-8 3sayı, 9 ribaund ile öne çıkarken, Berke Büyüktüncel 11 sayı, 8 ribaund, 3 asist, Tan Yıldızoğlu 10 sayı, 0-6 3sayı, 9 ribaund, 8 asist ve Hamza Mestoğlu 10 sayı, 4 ribaund, 3 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Almanya cephesinde ise Kilian Brockhoff 16 sayı, 4 ribaund, Chukwuemeka Justin Onyejiaka 15 sayı, 8 ribaund, 3 asist ve Luis Wuff 10 sayı, 4 ribaund ile direnen başlıca isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Ataman, İzlanda Galibiyeti Sonrası Konuştu

2025 FIBA EuroBasket elemeleri B grubu ikinci maçında A Milli Takımımız, konuk ettiği İzlanda karşısında çok zorlansa da Tarık’ın …