EuroBasket’te Mücadele Edecek Tüm Ülkelerin Kadroları Burada (Güncel)

Çekya, Gürcistan, İtalya ve Almanya’nın ortak ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2022 FIBA EuroBasket 1 Eylül’de başlayacak.

Ben de sizler için turnuvada yer alacak 24 ükenin şuana kadar açıkladığı kadroları güncel olarak burada paylaşacağım.

*** Ülkeler alfabetik şekilde sıralanmıştır.

ALMANYA

PG: Dennis Schröder, Maodo Lo, Justus Hollatz

SG: Nick Weiler-Babb, Andreas Obst, Kenneth Ogbe, David Kramer

SF: Franz Wagner, Niels Giffey, Robin Benzing, Karim Jallow

PF: Johannes Voigtmann, Johannes Thiemann, Christian Sengfelder

C: Daniel Theis, Jonas Wohlfarth-Bottermann, Leon Kratzer

BELÇİKA

PG: Manu Lecomte, Jonathan Tabu, Alexandre Libert, Marshall Nelson

SG: Retin Obasohan, Loic Schwartz, Quentin Serron

SF: Pierre-Antoine Gillet, Vrenz Bleijenbergh, Jean-Marc Mwema, Jean Salumu

PF: Maxime De Zeeuw, Hans Wanjwin, Roby Roigers

C: Ismael Bako, Archangel Izaw Bolavie, Haris Bratanovic, Kevin Tumba

BOSNA HERSEK

PG: John Roberson, Amar Gegic, Sani Campara

SG: Dzanan Musa, Edin Atic, Rijad Avdic, Haris Delalic

SF: Adin Vrabac, Jure Zubac, Aleksandar Lazic

PF: Amar Alibegovic, Emir Sulejmanovic, Miralem Halilovic, Ajdin Penava

C: Jusuf Nurkic, Luka Garza, Kenan Kemanjas, Ismet Sejfic

BULGARİSTAN

PG: Dee Bost, Deyan Karmfilov, Stanimir Marinov

SG: Pavlin Ivanov, Ivan Alipiev, Chavdar Kostov, Vasil Bachev

SF: Andrey Ivanov, Yordan Minchev, Alex Simeonov

PF: Sasha Vezenkov, Dimitar Dimitrov, Alexander Yanev

C: David Kravish, Emil Stoilov, Konstantin Kostadinov

BÜYÜK BRİTANYA

PG: Luke Nelson, Teddy Okereafor, Ben Mockford, Devon van Oostrum, Dwayne Lautier-Ogunleye

SG: Tarik Phillip, Kyle Johnson, Kareem Queeley, Amin Adamu, Jacob Round, Carl Wheatle

SF: Myles Hesson, Akwasi Yeboah, Mo Soluade, Ashley Hamilton, Callum Lawson, Patrick Whelan

PF: Ovie Soko, Jamell Anderson, Sacha Killeya-Jones, Jordan Williams

C: Gabe Olaseni, Dan Clark, Kavell Bigby-Williams

ÇEKYA

PG: Tomas Satoransky, Viktor Pulpan, Tomas Vyoral

SG: David Jelinek, Tomas Kyzlink, Ondrej Sehnal

SF: Vojtech Hruban, Jaromir Bohacik, Lukas Palyza

PF: Vit Krejci, Patrik Auda, Martin Kriz

C: Jan Vesely, Ondrej Balvin,Martin Peterka

ESTONYA

PG: Martin Dorbek, Mart Rosenthal, Sten Sokk, Kerr Krisa, Siim-Markus Post

SG: Kristian Kullamae, Henri Drell, Robert Valge, Artur Kononchuk

SF: Sander Raieste, Kaspar Treier, Janari Joesaar

PF: Siim-Sander Vene, Kregor Hermet, Matthias Tass

C: Maik-Kalev Kotsar, Kristjan Kitsing, Rauno Nurger

FRANSA

PG: Theo Maledon, Thomas Heurtel, Frank Ntilikina

SG: Evan Fournier, Elie Okobo, Terry Tarpey

SF: Isaia Cordinier, Timothe Luwawu-Cabarrot, William Howard

PF: Guerschon Yabusele, Amath M’Baye

C: Rudy Gobert, Vincent Poirier, Mam Jaiteh

FİNLANDİYA

PG: Petteri Koponen, Perttu Blomgren, Severi Kaukianen, Miro Little, Edon Maxhuni, Lassi Nikkarinen, Oliver Nkamhoua, Ilari Seppala

SG: Sasu Salin, Elias Valtonen, Shawn Hopkins, Henri Kantonen, Topias Palmi

SF: Max Besselink, Shawn Huff, Juho Nenonen

PF: Mikael Jantunen, Carl Lindbom, Alexander Madsen

C: Lauri Markkanen, Remu Raitanen, Hannes Polla, Luukas Vaara

GÜRCİSTAN

PG: Giorgi Tsintsadze, Givi Bakradze, Luka Maziashvili

SG: Thad McFadden, Rati Andronikashvili, Merab Bokolishvili, Duda Sanadze

SF: Mikheil Berishvili, Kakhaber Dzhincharadze

PF: Toko Shengelia, Sandro Mamukelashvili, Beka Burjanadze, Aleksandre Pevadze, Giorgi Korsantia

C: Goga Bitadze, Giorgi Shermadini, Beka Bekauri, Ilia Londaridze

HIRVATİSTAN

PG: Jaleen Smith, Goran Flipovic, Lovro Gnjidic, Dominik Mavra, Roko Rogic

SG: Mario Hezonja, Mateo Dreznjak,Toni Perkovic

SF: Bojan Bogdanovic, Toni Nakic, Roko Prkacin

PF: Dario Saric, Karlo Matkovic, Ivan Ramljak

C: Ivica Zubac, Pavle Marcinkovic

HOLLANDA

PG: Charlon Kloof, Keye Van Der Vuurst De Vries, Marijn Ververs, Leon Williams

SG: Yannick Franke, Shane Hammink, Boy Van Vilet

SF: Worthy De Jong, Mohamed Kherrazi, Dylan Van Eyck

PF: Kai Edwards, Jito Kok, Oşaf Schaftenaar, Luuk Van Bree, Rienk Mast

C: Matt Haarms, Roland Schaftenaar, Quinten Post, Malevy Leons

İSPANYA

PG: Lorenzo Brown, Quino Colom, Jaime Fernandez, Juan Nunez

SG: Sergio Llull, Rudy Fernandez, Dario Brizuela, Santi Yusta,

SF: Alberto Abalde, Xabier Lopez-Arostegui, Joel Parra

PF: Usman Garuba, Juancho Hernangomez, Jaime Pradilla, Sebas Saiz

C: Willy Hernangomez, Fran Guerra, Yankuba Sima

İSRAİL

PG: Yam Madar, Gal Mekel, Tamir Blatt, Yiftach Ziv,Niv Misgav

SG: Bar Timor, Noam Dovrat, John DiBartolomeo, Rafi Menco

SF: Deni Avdija, Yovel Zoosman, Guy Pnini

PF: Roman Sorkin, Nimrod Levi, Tomer Ginat

C: Jake Cohen, Gabriel Chachashvili, Idan Zalmanson

İTALYA

PG: Marco Spissu, Nico Mannion, Alessandro Pajola

SG: Amadeo Della Valle, Stefano Tonut, Tommaso Baldasso

SF: Simone Fontecchio, Gigi Datome, John Petrucelli

PF: Danilo Gallinari, Achille Polonara, Giampaolo Ricci

C: Nicolo Melli, Paul Biligha, Amedeo Tesittori

KARADAĞ

PG: Kendrick Perry, Nikola Pavlicevic, Igor Drobnjak, Petar Popovic, Djordje Jovanovic

SG: Jonah Radebaugh, Nikola Ivanovic, Vladimir Mihailovic, Jovan Kljajic

SF: Dino Radoncic, Fedor Zugic, Aleksa Ilic

PF: Bojan Dubljevic, Radosav Spasojevic, Nemanja Radovic, Andrija Grbovic

C: Marko Simonovic, Filip Andjusic, Vasilije Bacovic, Zoran Nikolic, Marko Todorovic

LİTVANYA

PG: Rokas Jokubaitis, Lukas Lekavicius, Kristupas Zemaitis

SG: Marius Grigonis, Tomas Dimsa, Ignas Brazdeikis

SF: Rokas Giedraitis, Mindaugas Kuzminskas, Arnas Butkevicius

PF: Domantas Sabonis, Eigirdas Zukauskas, Gediminas Orelik, Gytis Masiulis

C: Jonas Valanciunas, Laurynas Birutis, Martynas Echodas

MACARİSTAN

PG: Benedek Varadi, Adam Somogyi, Marcell Pongo

SG: David Vojvoda, Zoltan Perl, Csaba Ferencz

SF: Adam Hanga, Szilard Benke, Norbert Lukacs

PF: Rosco Allen, Gyorgy Goloman, Janos Eilingsfeld, Zsolt Szabo

C: Mikael Hopkins, Akos Keller, Kemal Karahodzic

POLONYA

PG: A.J Slaughter, Lukazs Kolenda, Jakub Schenk

SG: Jakub Garbacz, Filip Matczak, Michal Michalak

SF: Mateusz Ponitka, Michal Kolenda, Michal Sokolowksi

PF: Jeremy Sochan, Aaron Cel, Jakub Coulibaly, Jaroslaw Zyskowski

C: Olek Balcerowski, Aleksander Dziewa, Dominik Olejniczak

SIRBİSTAN

PG: Vasilije Micic, Nemanja Nedovic, Ognjen Jaramaz

SG: Marko Guduric, Ognjen Dobric, Vanja Marinkovic

SF: Nikola Kalinic, Vladimir Lucic, Dejan Davidovac

PF: Nemanja Bjelica, Marko Jagodic-Kuridza, Filip Petrusev, Borisa Simanic

C: Nikola Jokic, Nikola Milutinov, Balsa Koprivica, Dusan Ristic

SLOVENYA

PG: Luka Doncic, Goran Dragic, Aleksej Nikolic, Ziga Samar, Luka Rupnik

SG: Klemen Prepelic, Jaka Blazic, Gregor Hrovat, Gregor Glas

SF: Zoran Dragic, Edo Muric, Robert Jurkovic

PF: Vlatko Cancar, Bine Prepelic, Sasa Ciani, Luka Scuka

C: Mike Tobey, Ziga Dimec, Jurij Macura

TÜRKİYE

PG: Shane Larkin, Buğrahan Tuncer, Doğuş Özdemiroğlu

SG: Furkan Korkmaz, Melih Mahmutoğlu, Şehmuz Hazer

SF: Cedi Osman, Onuralp Bitim, Metecan Birsen

PF: Ercan Osmani, Sadık Kabaca, Yiğitcan Saybir

C: Alperen Şengün, Sertaç Şanlı, Furkan Haltalı, Muhsin Yaşar

UKRAYNA

PG: Issuf Sanon, Denis Lukashov, Vitaly Zotov

SG: Pavlo Krutous, Ivan Tkachenko, Ilya Sidorov

SF: Svi Mikhailiuk, Bozdan Blizniuk

PF: Volodymyr Gerun, Vlacheslav Bobrov, Artem Kovolov

C: Artem Pustovyi, Alex Len, Andrii Voinalovich, Dmitro Skapintsev

YUNANİSTAN

PG: Kostas Sloukas, Nick Calathes, Lefteris Bochoridis, Dimitris Moraitis

SG: Tyler Dorsey, Panagiotis Kalaitzakis, Giannoulis Larentzakis, Michalis Lountzis

SF: Ioannis Papapetrou, Kostas Papanikolaou, Leonidas Kaselakis

PF: Giannis Antetokounmpo, Thanasis Antetokounmpo, Dimitrios Agravanis, Giannis Kouzeloglou, Nikos Chougkaz

C: George Papagiannis, Kostas Goniztas, Kostas Antetokunmpo

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.