İDDİA: Milano da Thomas Yarışına Girdi (Analiz)

Turkish Airlines Euroleague‘in iddialı takımlarından Olimpia Milano, kadrosunu tecrübeli bir forvet ile güçlendirmek istiyor.

İtalya Lega Basket Serie A şampiyonu, Repubblica di Bologna’da yer alan habere göre FC Bayern Munich ile kontratı sona eren DeShaun Thomas‘a 1+1 yıllık toplam 1 milyon dolar değerindeki teklifini iletti. Tecrübeli forvet ile Bayern kontrat yenilemek isterken Panathinaikos ve diğer İtalyan ekibi Bologna da ilgileniyorlar.

2.01 metre boyunda olan 31 yaşındaki tecrübeli solak forvet, geçen sezon BBL’de 40 maçta ortalama 24.7 dakika süre alırken 14.7 sayı, %40.7 3sayı, 3.5 ribaund, 1.1 asist ve Euroleague’de ise 36 maçta ortalama 23.4 dakika süre alırken 9.6 sayı, %40.0 3sayı, 3.2 ribaund ile katkı vermişti

OYUNCU ANALİZİ:

Amerikalı solak forvet hakkındaki analizimi sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

Bu olası transfere bir de Milano açısından göz atalım… İtalyan ekibinde Yunan uzun Mitoglou’nun doping cezası büyük olasılıkla 2022-23 sezonunu da kapsayacak dolayısıyla koç Messina’nın 4 numarada kullanabileceği isimler Melli, Ricci ve zaman zaman buraya kaydırdığı Datome olacak. Dolayısıyla atletizm ve hücumdaki çeşitlilik adına bir takviyeye ihtiyaçları var. Thomas, hem dış şut tehditi hem de sırtı dönük üretebilmesi ile önemli bir katkı verecektir ki Melli’nin ayakları artık 4 numara için ağır kalıyor, perimetre savunmada sorun yaşamamak adına Thomas gibi daha çabuk bir 4 numaraya da ihtiyaçları var. Ayrıca koç Messina onu zaman zaman 3 numaraya da çekebilir ve farklı beşlerde kullanabilir. Özetle Milano’da boşlukları doldurabilecek, doğru bir takviye olacağını ve koç Messina’nın sistemine uygun olduğunu düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.