Güncel Haberler

RESMİ: Bahçeşehir’in Rakiplerinden Bilbao, Andersson’u Transfer Etti

FIBA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden ekiplerimizden Bahçeşehir Koleji ile aynı grupta yer alan Bilbao, kadrosunu İsveçli bir forvetle güçlendirdi.

İspanya Liga Endesa ekibi yaptığı açıklamayla geçen sezon Slam Stal Ostrow forması ile izlediğimiz Denzel Andersson ile gelecek sezon için anlaştılar.

2.04 metre boyunda olan 25 yaşındaki İsveçli milli forvet, geçen sezon Polonya Ligi’nde 32 maçta ortalama 20.7 dakika süre alırken 8.2 sayı, %41.8 3sayı, 3.6 ribaund, 1.0 blok ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 6 maçta ortalama 24.8 dakika süre alırken 8.5 sayı, %31.0 3sayı, 3.5 ribaund, 1.2 blok ile katkı vermişti.

Basketbola ülkesinde Lulea’da başlayan Andersson sonrasında Varese ve geçen sezon da Ostrow’da forma giymişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Granca, Genç Guard Alocen ile İmzaladı

BKT EuroCup ekibi Gran Canaria kadrosunu genç bir guardla güçlendirdi. İspanya Liga Endesa temsilcisi, oyun …