İDDİA: Luwawu-Cabarrot Transferinde Asvel ile Monaco Karşı Karşıya Gelebilir! (Analiz)

Turkish Airlines Euroleague‘de mücadele eden Fransa Betclic ELITE Pro A ekipleri AS Monaco ve LDLC Asvel Villeurbanne, NBA patentli kanat oyuncusu için karşı karşıya gelebilir.

BeBasket’de yer alan habere göre 2 Euroleague ekibi de son olarak Atlanta Hawks forması giyen ve şuanda serbest olan Timothe Luwawu-Cabarrot ile ilgileniyorlar.

2.01 metre boyunda olan 27 yaşındaki kısa forvet, geçtiğimiz sezon NBA’de 54 maçta ortalama 13.4 dakika süre alırken 4.5 sayı, %37.0 3sayı, 1.7 ribaund ile katkı vermişti.

OYUNCU ANALİZİ:

Fransız şutör NBA’de geçirdiği sezonlarda bir çok kendisini denemiş ama beklenen sıçramayı yapamamıştı ve 8 ya da 9. adam olmaktan öteye geçememişti. Nitekim geçen sezon Hawks’da ortalama 13.4 dakika gibi önemli bir süre almasına rağmen skor katkısı konusunda yetersiz kalmıştı. Artık Avrupa’ya dönme zamanı geldiğini düşündüğüm Cabarrot’u biraz daha yakından tanıyalım.

Güçlü fiziği ve atletik özellikleri ile öne çıkan, NBA sahnesinde tam olarak 3&D diyebileceğimiz kanat oyuncularından birisi. Fundemental ve pasör özelliklerini de geliştirmeye devam etti NBA kariyeri boyunca. Hareketliliği ve akıcı oyununun yanı sıra çabuk bir ilk adıma da sahip, bu da elbette potaya atak ederken rakibini ekarte etmesini kolaylaştırıyor. Ayrıca yarı saha basketbolunda topsuz katlarla da skor üretebilen bir isim. Açık alanda koşmayı seven, kanatlerdan pozisyonları en önde bitirebilen bir forvet. Perimetre savunması da iyi seviyede ve hem çaldığı toplarla hem de savunma ribaundları ile dribbling yaparak tam sahayı geçebilen, hızlı hücumları bu şekilde de bitirebilen bir isim.

NBA seviyesi için top tekniği ortalamanın altında kalmış olsa da Euroleague sahnesinde bu anlamda sorun yaşamayacaktır ki NBA’de olduğu kadar burada birebir adam eksiltmesi de beklenmeyecek ondan zaten. Savunmadaki etkinliği ve dış şut tehditi ile önemli bir katkı verebilir ama tabi Avrupa’dan uzun süredir uzak kaldığı için oyun bilgisi konusunda özellikle savunma tarafında eksik kalabilir, bu nedenle de adaptasyon süreci gerekebilir.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.