İDDİA: Kızıl Yıldız da Antetokounmpo İçin Devrede (Analiz)

Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden Kızıl Yıldız, uzun rotasyonuna takviye yapmak istiyor.

Sırp basınında çeşitli kaynaklarda yer alan haberlere göre Adriyatik Ligi şampiyonunun gündemindeki isim ise LDLC Asvel Villeurbanne forması ile izlediğimiz Kostas Antetokounmpo. Yunan uzun ile Olympiakos da ciddi şekilde ilgileniyor.

2.08 metre boyunda olan 24 yaşındaki genç uzun, geçtiğimiz sezon Pro A’da 26 maçta ortalama 10.7 dakika süre alırken 3.9 sayı, 2.1 ribaund ve Euroleague sahnesinde ise 26 maçta ortalama 13.7 dakika sahada kalırken 5.8 sayı, 2.7 ribaund ile katkı vermişti.

OYUNCU ANALİZİ:

Yunan uzun hakkındaki analizimi sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

Kostas saf bir atlet ve önemli fiziksel özelliklere sahip ağabeyi gibi. Ancak halen ham bir uzun. Mental olarak da fiziksel olarak da gelişimini sürdürüyor ki oyunu öğrenmeye de devam ediyor. Birçok uzun gibi o da 26-27 yaşından sonra olgunluk dönemine girip en verimli dönemini yaşayacak. Kızıl Yıldız’ın elinde geniş bir uzun rotasyonu var, Martin, Kuzmic, Mitrovic, White ve Ilic ile beraber 4-5 numarada farklı opsiyonlara sahipler. Ancak Antetokounmpo da enerjisi, atletizmi, yüksek motoru ve hücum ribaundlarında giderek artan etkinliği ile çok faydalı bir uzun. Kalınlaşması, savunma ribaundlarına konsantre olması ve sırtı dönük silahlarını geliştirerek hücumda takıma daha fazla skor katkısı vermesi gerekiyor. Açıkçası Kızıl Yıldız gibi uzun rotasyonu bu kadar geniş olan bir takıma gitmesi gelişimi adına onun adına pek mantıklı bir hareket olmaz. Aksine daha fazla sorumluluk ve süre bulacağı bir takıma gitmesi doğru hamke olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.