İDDİA: Hayes-Davis, Yeniden Zalgiris Forması Giyebilir (Analiz)

Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden Zalgiris Kaunas, forvet rotasyonunu eski oyuncularından biri ile güçlendirebilir.

İsrail kaynaklı One.co.il sitesine göre Litvanya temsilcisi kulübün daha önce formasını giymiş olan ve FC Barcelona ile yollarını ayırarak serbest kalan Nigel Hayes-Davis ile ilgileniyor.

2.03 metre boyunda olan 27 yaşındaki Amerikalı forvet, geçtiğimiz sezon Endesa’da 30 maçta ortalama 20.9 dakika süre alırken 5.8 sayı, 2.8 ribaund, 1.0 top çalma ve Euroleague sahnesinde ise 37 maçta ortalama 19.5 dakika sahada kalırken 4.2 sayı, 2.1 ribaund ile katkı verebilmişti.

OYUNCU ANALİZİ:

Hayes-Davis 2018-19 sezonunda temsilcilerimziden Galatasaray Doğa Sigorta forması ile çaylak sezonunu 7DAYS EuroCup’da tamamlamış ve 50-40-90 şut yüzdelerini yakalarken organizasyonun da en skorer ve en verimli 10 oyuncusu arasında yer almayı başarmıştı. Ancak Euroleague sahnesindeki ilk 3 sezonunda önce Zalgiris ile sonra da Barça ile aynı başarıyı sağlayamadı. Şimdi bir şans daha arıyor ve bana göre bunu hakediyor.

Top tekniğinin yanı sıra Hayes, sürati ve şut tehditi ile klasik bir 3 numara özelliklerine sahip olduğu gibi 4 numarada da görev alabilecek fizik ve güce sahip. Bu da onu bir çok koçun sisteminde kullanabileceği potansiyel bir ters eşleşme silahı yapıyor. Ancak istikrar sorunu devam ettiği gibi maçın içinde yaşadığı kopmalar, odaklanma problemleri onun performansını çok düşürdü bu sezon. Mental olarak toparlanması gerekiyor öncelikle.

Aslına bakarsanız Zalgiris’in forvet rotasyonu kalabalık. Ulanovas ve Cavanaugh’un yanı sıra 2 yeni transfer Butkevicius ile Smits de var ellerinde. Ama Hayes-Davis hem 3 hem de 4 numarada görev alabilen çok yönlü bir fovet, açıkçası ellerindeki forvetlere bakınca onun atletik özelliklerine ihtiyaçları olduğu da bir gerçek. Her ne kadar Barça’da ortalama 20 dakika gibi önemli süreler almasına rağmen özellikle hücum tarafında kötü bir sezon geçirmiş olsa da Zalgiris’de daha fazla sorumluluk alarak, daha fazla top kullanarak kendisini bulabileceğini düşünüyorum. Sonuçta iç-dış silahları bulunan önemli bir silah.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.