Güncel Haberler

RESMİ: Real Madrid, Thompkins ile Vedalaştı (Analiz)

Turkish Airlines Euroleague‘in finalisti ve İspanya Liga Endesa‘nın şampiyonu Real Madrid, tecrübeli uzunu ile vedalaştı.

Kulüpten yapılan açıklamayla Amerikalı uzun Trey Thompkins ile yolların ayrıldığı duyuruldu.

2.08 metre boyunda olan 32 yaşındaki tecrübeli uzun geride bıraktığımız sezon Liga Endesa’da sadece 3 maçta ortalama 18.7 dakika süre alırken 5.3 sayı ve Euroleague’de ise 13 maçta ortalama 13.5 dakika sahada kalırken 5.7 sayı, 2.2 ribaund ile katkı verebilmişti.

2011 NBA Draftı’nda 2. tur 37. sırada Clippers tarafından seçilen Thompkins, Clippers ile sadece bir sezon NBA’de boy göstermiş sonrasında Avrıpa kariyerine 2014’de Novgorod’da başlamıştı. Ardından da 2015 yazında Real Madrid’e transfer olmuştu ve o günden beri de başka takımın formasını terletmedi.

  • Euroleague şampiyonluğu x 1 (2018)
  • Liga Endesa şampiyonluğu x 4
  • İspanya Kupası x 3
  • İspanya Süper Kupası x 2

EDİTÖR YORUMU:

Thompkins, 9 Mayıs 2021’de geçirdiği ağır sakatlık sonrası ancak Aralık 2021’de sahalara dönebilmişti ki sonrasında da kendisini tam olarak bulamadı. Rotasyonda halihazırda Randolph, Poirier, Tavares, Yabusele gibi isimlerin bulunması artı forvet rotasyonuna Deck’in de eklenmesiyle süreleri de epey azaldı, sakatlık sonrası adapte olma süresi daha da uzadı.

Tecrübeli forvet etkili dış şutları, oyun zekası, topu yere vurabilmesi ve tabiki ribaundlara verdiği katkı ile sağlıklı kalabildiği sürece her eve lazım bir uzun. Özellikle 4 numarada statik oynamayı seven, zeki ve istikrarlı şutu olan bir isim arayan, yarı sahada oyunu açmak isteyen takımlara çok uygun bir isim. Artık ilerleyen yaşıyla bacakları daha ağırlaştı, tabi sakatlığın da etkisiyle dakikalarını da kontrol etmek gerekecektir. Ama halen orta seviye Euroleague takımlarında önemli görevler alabilecek bir isim olduğunu düşünüyorum. Umarız onu Euroleague’de izlemeye devam ederiz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Paris’in İlk Transferi Cavaliere Oldu

Turkish Airlines Euroleague‘in yeni ekibi Paris Basketball yazın ilk transferini açıkladı. Geride bıraktığımız sezon Strasbourg …