2022-23 FIBA Şampiyonlar Ligi’nde Yer Alacak Takımar Belli Oldu (5 temsilcimiz var)

2022-23 sezonunda FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde mücadele edecek takımlar belli oldu.

FIBA’dan yapılan açıklamaya göre 4 temsilcimiz, FIBA Europe Cup şampiyonu Bahçeşehir Koleji, ligi ilk 4 sıra arasında bitiren Darüşşafaka ile Galatasaray NEF ve BCL ile anlaşması bulunan takımlar arasında play-off yapabilen son takım olan Pınar Karşıyaka, direkt olarak gruplarda yer alacaklar. BCL ile anlaşması olmasına rağmen ligde play-off yapamayan Tofaş ise ön eleme oynayarak gruplara kalmaya çalışacak.

** Eğer play-off bileti kapan ve BCL ile anlaşması bulunan Gaziantep, tercihimi BCL’de oynamaktan yana kullansaydı, Tofaş bu sezon elemelerden de olsa BCL’de yer alamayacaktı.

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde grup aşamasından katılacak takımlar şu şekilde:

  • AEK (Yunanistan)
  • Bahçeşehir (Türkiye)
  • Manresa (İspanya)
  • Bnei Herzliya (İsrail)
  • Darüşşafaka (Türkiye)
  • Sassari (İtalya)
  • ERA Nymburk (Çekya)
  • Filou Oostende (Belçika)
  • Galatasaray Nef (Türkiye)
  • Hapoel Jerusalem (İsrail)
  • Hapoel Holon (İsrail)
  • Macaristan şampiyonu (Egis Kormend veya Falco Szombathely)
  • Igokea (Bosna Hersek)
  • Dijon (Fransa)
  • Legia Warszawa (Polonya)
  • Lenovo Tenerife (İspanya)
  • Limoges CSP (Fransa)
  • MHP Riesen Ludwigsburg (Almanya)
  • PAOK (Yunanistan)
  • Pau-Lacq-Orthez (Fransa)
  • Peristeri (Yunanistan)
  • Pinar Karsiyaka (Türkiye)
  • Rytas Vilnius (Litvanya)
  • Surne Bilbao (İspanya)
  • Telekom Baskets Bonn (Almanya)
  • UCAM Murcia (İspanya)
  • Reggio Emilia (İtalya)
  • VEF Riga (Letonya)

Organizasyonda ön eleme oynayacak ekipler ise şöyle:

  • Bakken Bears (DAN)
  • Brose Bamberg (ALM)
  • Budivelnyk (UKR)
  • CSO Voluntari (ROM)
  • FMP Meridian (SIR)
  • Fribourg Olympic (İSVİÇRE)
  • Golden Eagle Ylli (KOS)
  • Heroes Den Bosch (HOL)
  • Egis Kormend ya da Falco Szombathely (MAC)
  • Karhu Kauhajoki (FİN)
  • Keravnos (KIB)
  • Leicester Riders (BBR)
  • NINERS Chemnitz (ALM)
  • Norrkoping Dolphins (İSVEÇ)
  • Opava (ÇEK)
  • Parnu Sadam (EST)
  • Patrioti Levice (SLOVAKYA)
  • Rio Breogan (İSP)
  • Siauliai (LİT)
  • SIG Strasbourg (FRA)
  • SL Benfica (POR)
  • Swans Gmunden (AVU)
  • Tofas (TUR)
  • Unicaja (İSP)

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.