Güncel Haberler

RESMİ: Baskonia’nın Yeni Koçu Beklendiği Gibi Penarroya Oldu

Turkish Airlines Euroleague‘in kurucu ekiplerinden biri olan İspanya Liga Endesa temsilcisi Bitci Baskonia, yeni koçunu duyurdu.

2021-22 sezonuna koç Ivanovic ile başlayan, sonrasında sezon ortasında koç Spahija’ya göreve getiren ve geçtiğimiz günlerde onunla da yollarını ayıran Baskonia, beklendiği üzere Joan Penarroya ile 2 yıllık kontrat imzaladığını açıkladı.

53 yaşındaki İspanyol koç, geçen yaz başına geçtiği Valencia ile tüm kulvarlarda toplam 58 maça çıkmış ve 38 galibiyet elde etmişti. Yarasalar’ı yarı finale taşırken, Endesa’nın normal sezonunu da 3. sırada tamamlamışlar ama play-off’da yeni takımı Baskonia’ya ilk turda 1-2 ile yenilmekten kurtulamamışlardı.

Penarroya ayrıca Burgos’un başındayken 2020 ve 2021’de üst üste FIBA Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmayı başarmıştı. Burgos’dan önce de Manresa ve Andorra’yı çalıştırmıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Baskonia, Lider Real Madrid’i Deplasmanda Devirip Play-In Biletini Kaptı

Turkish Airlines Euroleague 33. hafta mücadelesinde Baskonia konuk olduğu lider Real Madrid‘i 91-95’lik skorla geçmeyi …