Euroleague Oyuncular Birliği (ELPA) Sezon Ödüllerinin 2. Bölümü Açıklandı

Euroleague Oyuncular Birliği (ELPA), sezon ödüllerini dağıtmaya devam ediyor.

Turkish Airlines Euroleague‘de 2021-22 sezonunun tamamlanmasının ardından ELPA, 9 farklı kategoriden oluşan ödüllerde En Saygı Duyulan Oyuncu, En İyi Çaylak Oyuncu ve Fair Play ödülünü kazanan isimler açıklanmıştı. Şimdiyse Oyuncular Birliği; En Clutch Oyuncu, En Çok Gelişme Gösteren Oyuncu ve En İyi 6. Adam ödülleriyle karşımızda.

Baskı altında da olsa her zaman en iyi şekilde performansını sahaya yansıtan bir oyuncu vardı: Temsilcimiz Anadolu Efes‘in yıldızı Vasilije Micic. İki sene üst üste EuroLeague’de mutlu sona ulaşan ve Final Four MVP’si seçilen Micic, ödülün ilk sahibi Cory Higgins’in ardından En Clutch Oyuncu ödülünü kazanan ilk isim oldu.

En İyi 6. Adam ödülünde ise geçen senenin kazananı Will Clyburn, bu sene de ödülün sahibi oldu. EuroLeague maçlarının yarısından fazlasına bençten gelen ve takımın oyununa en belirgin katkıyı veren Clyburn, CSKA Moskova kariyerini noktalayarak Anadolu Efes‘in yolunu tuttu.

EuroLeague oyuncuları tarafından En Çok Gelişme Gösteren Oyuncu ise Nicolas Laprovittola seçildi. FC Barcelona’nın oyun kurucusu, bu sezon büyük bir gelişim göstererek ödülün sahibi oldu. Geçtiğimiz sene bu ödül, Achille Polonara’nın koleksiyonuna gitmişti.

Yarın En İyi Genç Oyuncu, En İyi Savunmacı ve En Değerli Oyuncu ödüllerinin de açıklanmasıyla kazananlar listesi tamamlanmış olacak.

Kaynak: ELPA & Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.