2021-22 7DAYS EuroCup Yükselen Yıldız Ödülünün Sahibi: Khalifa Diop

7DAYS EuroCup‘da sezon ödülleri açıklanmaya devam ediyor.

Yükselen Yıldız ödülünün sahibi Gran Canaria‘nın genç uzunu Khalifa Diop oldu.

2.08 metre boyunda olan 20 yaşındaki Senegalli pivot bu sezon çıktığı 20 maçta 5.7 sayı, 3.9 ribaunt ve 1.0 asist ortalamalarıyla mücadele etti ve takımının normal sezonun B Grubu’nu 12-6’lık bir rekorla ilk sırada bitirmesine ardından EuroCup Çeyrek Finalleri’ne ulaşmasına yardımcı olduktan sonra EuroCup başantrenörleri tarafından ödüle layık görüldü.

Yükselen Yıldız Ödülü, sezon başlamadan önceki 1 Temmuz’da 22 yaşından küçük olan en seçkin oyuncuya verilir. Ocak ayında 20 yaşına giren Diop, hayranlık uyandıran blok ve smaçlarıyla haftalık olarak paylaşılan en iyi hareketler listelerinin değişmez parçasıydı. Diop, yaptığı 16 blok ile bu ödülü kazanabilecek genç oyuncular arasında en fazla blok yapan ikinci oyuncu konumunda. Atletik pivot, 30 hücum ribaundu ile üçüncü sırada yer alırken, toplam ribauntta beşinci (78), sayıda (114) ve verimlilik puanında (149) ise sekizinci sırada yer alıyor.

Aynı oy sayısına sahip olan Valencia Basket oyuncusu Jaime Pradilla ile Joventut Badalona oyuncusu Joel Parra, listede Diop’un ardından ikinci sırayı paylaştılar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.