İDDİA: Fenerbahçe, Koç Itoudis ile Görüşmeleri İlerletti

Turkish Airlines Euroleague temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko gelecek sezon yapılanması için şimdiden düğmeye bastı.

Bu sezon beklentilerin altında kalan ve play-off bileti kapamayan Fenerbahçe Beko‘da koç Djordjevic ile yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak geçen yaz 3 yıllık bir kontrat imzalanmıştı ve kontrata göre BSL ya da Euroleague şampiyonluklarından biri gelirse yola devam edilmesi gerekiyor. Yani sarı lacivertliler BSL’de şampiyonluğa ulaşırsa yönetimin Sırp koç ile yollarını ayırabilmesi için tazminat ödemesi gerekecek.

Diğer taraftan Yunan kaynaklı Sport24’de yer alan habere göre sarı lacivertliler koç Dimitris Itoudis ile görüşmeleri sıklaştırdılar, hatta anlaşmaya çok yakınlar. Buradaki belirsizlik ise Yunan koçun CSKA Moskova ile 2023 yazına kadar geçerli olan bir kontratı var ve halen Euroleague yönetiminin A lisansı bulunan Rus ekibinin gelecek sezonki durumu hakkında bir karar vermemiş olması.

Taraflar 3 yıllık bir kontrat üzerinde anlaşmaya çok yakınlar, eğer CSKA gelecek sezon Euroleague’de boy gösteremezse anlaşmanın resmileşmesi bekleniyor.

51 yaşındaki tecrübeli koç, kariyerinin ilk bölümlerinde uzun yıllar Panathinaikos’da koç Obradovic’in yardımcılığını yapmış, sonrasında ülkemizde Banvit’de ilk başantrenörlük tecrübesini yaşamıştı. Ardından 2014 yazında CSKA’ya transfer olmuştu.

Yunan koç son 8 yıldız görev yaptığı Rus ekibinde 2016 ve 2019 yıllarında Euroleague kupasını da kaldırmayı başarmıştı.

Bildiğiniz üzere Itoduis, aynı zamanda Yunanistan Milli Takımı ile de anlaştı ve EuroBasket 2022 ile beraber takımın başında görev alacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.