Zeljko Obradovic: “Kariyerimin en ağır yenilgilerinden biri.”

7DAYS EuroCup play-off eleme maçında Partizan, Stark Arena’da 20.000 taraftarı önünde temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor’a uzatma sonunda 95-103’lük skorla kaybederek Avrupa’ya veda etmişti.

Karşılaşmanın ardından Partizan’ın başında bulun, Avrupa’nın en çok kupa kazanmış koçu Zeljko Obradovic önemli açıklamalarda bulundu:

Bursa’yı galibiyetlerinden ötürü tebrik etmek istiyorum. Bu, tek maçlık bir eleme sistemiydi. Oyuncularım ve taraftarlar adına üzgünüm. Mağlubiyetin bütün sorumluluğunu alıyorum. Saha içi hakkında detaya girmek istemiyorum.

Maçı kolay şekilde bitirme şansımız vardı ama başaramadık. Maçta yaşanan her şeyin sorumluluğunu üstleniyorum. Tecrübeli olan benim, böylece sorumluluk da bende oluyor.

62 yaşındaki tecrübeli koç, maç sonu hakkında detaya girmek ya da herhangi bir oyuncusunu hedef göstermekten kaçındı:

Nasıl olduysa oldu, bizim için kötü oldu. Analiz yapabilirim size ancak detaya girmek istemiyorum. Bir yılımızı boşa harcadık. Buraya çok büyük hedeflerle gelmiştim. Tek maç olduğunu biliyorduk, en iyi şekilde hazırlanmaya çalıştık.

Her zaman oyuncularımın arkasında dururum. Her zaman harika bir ekibimin olduğunu savunurum ancak bu akşam bu, yeterli değildi.

Kariyerimin en ağır yenilgilerinden biri. Sezon içinde Sırbistan Kupası Finali hariç her şey iyiydi. Kulübün sahibinin, spor direktörlerinin, profesyonel ekibin ve oyuncuların ne kadar adanmış olduğunu biliyorum.

Soyunma odasına gittim ve ne yapacağımı bilemedim bile. Kafamda böyle biteceğine dair hiçbir hazırlık yoktu. ABA’de playofflar devam ediyor, ders çıkarıp oraya hazırlanma zamanı.

Obradovic, Sırbistan ekibindeki geleceğini de sorguladı:

Buraya 3 yıllığına geldim. Eğer takım yaptığım işten memnun değilse, daha iyi biri varsa işi bırakabilirim. Benim için sorun değil. Zor evet fakat hayat böyle. Eğer problem bensem, ayrıldığım zaman ortada bir problem kalmaz.

Son olarak EuroCup’ın yeni sistemine değinen Obradovic, bu sistemin adil olmadığını söyledi:

18 maç mücadele ettikten sonra iş tek maça kalıyor. Bu adil değil ancak bu düzenleme geçen yaz yapıldı, hepimiz ev sahibi avantajından haberdardık. Bursa kazanmayı hak etti. Basketbol, tahmin edilemez bir oyun. Bu gece yaşananlar bunun en büyük kanıtı.

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.