Güncel Haberler

Efes, Yedekleriyle Zayıf Afyon’u Farklı Geçti

ING Basketbol Süper Ligi 27. hafta mücadelesinde Anadolu Efes, yedeklerine süre verek eksik rakibi HDI Sigorta Afyon Belediyesi‘ni 90-68’lik skorla farklı geçti.

Bu sonuçla Anadolu Efes 26. maçında 20. galibiyetini aldı ve 2. sırada konumlanmaya devam etti. Afyon ise 27. maçının ardından 4 galibiyette kaldı ve ligde kalma konusunda artık umutlarını büyük ölçüde yitirdi.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Lacivert beyazlılarda Filip Petrusev 28 sayı, 12-20 2sayı, 9 ribaund ile yıldızlaşırken, Egemen Güven 14 sayı, 5 ribaund, Buğrahan Tuncer 12 sayı, 4 ribaun, 8 asist ve James Anderson 11 sayı, 4 ribaund, 5 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Afyon cephesinde ise Johnathan Hamilton 17 sayı, 11 ribaund, 3 blok, Kenny Hayes 17 sayı, 2 ribaund, 6 asist ve Marko Filipovity 10 sayı, 9 ribaund ile direnmeye çalışan diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Merkezefendi, Telekom’u Farklı Geçerek Rahat Bir Nefes Aldı

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 24. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği güçlü rakibi …