Güncel Haberler

Büyükçekmece, Merkezefendi’yi Deplasmanda Farklı Yenip Ligde Kalma Yolunda Avantaj Sağladı!

ING Basketbol Süper Ligi 27. hafta mücadelesinde Büyükçekmece konuk olduğu Yukatel Merkezefendi Belediyesi‘ni 90-109’luk skorla geçerek rakibine ikili averajda da üstünlük kurmuş oldu ve düşme hattından çıkma yolunda önemli bir adım atmış oldu.

Bu sonuçla Büyükçekmece 27. maçında 8. galibiyetine ulaştı ve 12. sırada yer aldı. Merkezefendi ise 26. maçının ardından 8 galibiyette kaldı ve 14. sırada yer aldı.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Büyükçekmece’de Ian Miller 26 sayı, 4-9 3sayı, 5 asist ile yıldızlaşırken, Volodymyr Herun 19 sayı, 7-9 2sayı, 8 ribaund, Evan Bruinsma 18 sayı, 4-8 3sayı, 9 ribaund, Kris Clyburn 13 sayı, 4 ribaund, 4 asist ve Jordon Crawford ise 11 sayı, 2 ribaund, 7 asist, 2 top çalma ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Ev sahibinde ise Eugene German 30 sayıi, 4-7 3sayı, 2 ribaund, 4 asist ile maçın en skorer ismi olurken, Altan Erol 12 sayı, 2 ribaund, Rihards Lomazs 12 sayı, 4 ribaund, 9 asist, Nathan Sestina 12 sayı, 7 ribaund, 2 asist ve Jeremy Hollowell 11 sayı, 4 ribaund, 2 asist ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Aktaş, Manisa Galibiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği Manisa BBSK‘yi 82-68’lik skorla rahat bir …