Güncel Haberler

Telekom’un Yıldızı Clemmons, Kazakistan’ı Galibiyete Taşıdı

2023 FIBA Dünya Kupası Asya elemeleri D grubu 3. maçında Kazakistan, deplasmanda İran‘ı 69-73’lük skorla yenmeyi başardı.

  1. çeyrek: 15-18
  2. çeyrek: 23-18
  3. çeyrek: 20-12
  4. çeyrek: 11-25

Kazakistan’da ülkemizde Telekom forması giyen devşirme statüsündeki Anthony Clemmons 17 sayı, 4 ribaund, 6 asist ile öne çıkarken, Nikolay Bazhin 23 sayı, 6-12 3sayı, 6 ribaund, 4 asist ile ona destek olan diğer isimdi galibiyet yolunda.

İran cephesinde ise Mohammad Jamshidi adeta tek başına savaştı ve 32 sayı, 4-5 3sayı, 4 asist ile yıldızlaştı. Sajjad Mashayekhi de 16 sayı, 3 ribaund, 3 asist ile diğer direnen isim oldu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Dünya Kupası: Letonya’nın Turnuva Kadrosu Açıklandı

2023 FIBA Kupası‘nın başlamasına 2 gün kala takımlar kadrolarını açıkalamaya devam ediyorlar. Sakatlığı nedeniyle Porzingis’den …