Koç Ernak, Galatasaray Galibiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

ING Basketbol Süper Ligi 4. hafta mücadelesinde Bahçeşehir Koleji konuk olduğu Galatasaray’ı 78-85 ile yenmeyi başardı.

Bahçeşehir’in başarılı koçu Erhan Ernak karşılaşma sonucu açıklamalarda bulundu:

Maçın içerisinde hem Devin Williams’ı hem de Ben Bentil’i sakatlıklarından dolayı kaybettik. Zaten yeni iyileşmişlerdi ve entegre etmeye çalıştığımız bir süreç yaşıyorduk. Maalesef dar bir rotasyonla oynadık. Karşı takım da öyle, onlar da bugün dar bir rotasyonla hareket etmek durumunda kaldılar. Deplasmanda kazanmak kıymetli. Bu yüzden mutluyuz.

Bizim oyuncularımızın çoğu iki pozisyonu oynayabilen oyuncular. 2 numaralarımız 3 oynayabiliyor, 3’lerimiz 4 oynayabiliyor. Dolayısıyla bir parça onları o alışkanlıklarını hatırlatmaya çalıştık. Herhalde işe yaradı diye düşünüyorum.

Geçen sene de çok kıymetli sporcularımız vardı. Daha önce de birkaç yerde dile getirdim kimyamızla alakalı bir sorunumuz oldu. Hepsi çok kıymetliydi ama yan yana arzuladığımız işi gerçekleştirememiştik geçen sezon. Bu sene transfer yaparken biraz daha o konuya dikkat ettik.

Sene çok uzun. Sene sonuyla ilgili öngörüde bulunmak yerine mücadelemizi sürdürmeye çalışmak istiyoruz. Bu mücadelenin bize başarı getireceğine inanıyoruz. Antrenman, maç ayırt etmeksizin her gün en iyi eforumuzu sahaya getirmeye çalışıyoruz. Enver Yücel, Hüseyin Yücel onlar gerçekten sadece yatırımlarını değil, kalplerini koydular. Çok özel bir sezon bizim kulübümüz için. Biz de üzerimize düşeni üstlenmeye çalışıyoruz.

Tivibu Spor

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.