Koç Djordjevic, Alba Mağlubiyetini Değerlendirdi

Turkish Airlines Euroleague 3. hafta mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko, konuk olduğu zayıf rakibi Alba Berlin’e 84-70’lik skorla kaybetmekten kurtulamamıştı.

Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe Beko‘nun Sırp koçu Aleksandar Djordjevic açıklamalarda bulundu:

Kısa bir açıklama olacak. İkinci yarıdaki oyunumuzu hâlâ açıklayamıyorum. Sahaya çıkmadık. İlk yarıda savunmada çok iyiydik. Devre arasında söylediğim gibi bazı boş şutlar kaçırdık ama ikinci yarıda basketbol oynamaya çıkmadık. İlk zorlukta ellerimizi indirip oynamayı, mücadele etmeyi bıraktık. ALBA, iyi takımlar ne yaparsa onu yaptı. Bizi zorlamaya, bizden akıllı oynamaya devam ettiler ve galibiyeti hak ettiler. Bu galibiyeti hak ettiler. Şu anda bunu açıklayamıyorum.

Peki kim açıklayacak, biz mi açıklayalım? Maalesef talihsiz bir demeç daha Fenerbahçe koçundan. Pana maçının ardından hakemleri işaret ederek kendi hatalarını geri planda tutmaya çalışmıştı ama hepimiz son bölümde oyunu kenardan nasıl izlediğini, etkisiz kaldığını gördük. Bu maçta ise daha kötü bir senaryo vardı. İkinci yarıda adeta sahaya çıkmadık dediği takımını mental ve fiziksel olarak ayağa kaldırmak için tek bir hamle göremedik. Maalesef koç Djordjevic sezonun en büyük hayal kırıklıklarından biri şuana kadar…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.