Güncel Haberler

RESMİ: Asvel, Gist Hamlesini Duyurdu (Analiz)

Turkish Airlines Euroleague‘de mücadele etmeye devam edecek olan Fransa Betclic ELITE şampiyonu LDLC Asvel Villeurbanne kadrosunu tecrübeli bir uzun ile güçlendirdi.

Son olarak FC Bayern Munich forması ile izlediğimiz eski Fenerbahçeli James Gist ile 1 yıllık kontrat imzaladıklarını duyurdular.

Tecrübeli uzun hakkındaki analizimi sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

2.04 metre boyunda olan 34 yaşındaki Gist, geçen sezon Almanya easyCredit BBL’de 23 maçta ortalama 20.6 dakika süre alırken 6.0 sayı, 3.5 ribaund, 1.0 asist ve Euroleague’de ise yine 23 maçta ortalama 21.9 dakika süre alırken 5.6 sayı, 3.0 ribaund istatistikleriyle katkı verebilmişti.

Birleşik Amerikalı uzun Euroleague kariyerine 2010’da Partizan ile başladıktan sonra sırasıyla Fenerbahçe, Unicaja Malaga, Panathinaikos (7 sezon), Kızıl Yıldız ve son olarak da Bayern formalarını terletmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

İDDİA: Baskonia’dan Sonra Barça da Lakovic ile İlgileniyor

Turkish Airlines Euroleague‘de yer alan İspanyol ekiplerinden ikisi koç arayışı içerisinde. İspanya’da çeşitli kaynakların doğruladığı …