Warriors Sahibi Lacob’a Simmons Açıklamaları Nedeniyle Ceza Geldi!

Geçtiğimiz günlerde Golden State Warriors‘un sahibi Joe Lacob, Avustralyalı yıldız Ben Simmons hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

Simmons ile takımı Philadelphia 76ers‘ın arasındaki gerginliğin büyümesi sonucu takas görüşmeleri artımıştı ve bu esnada All-Star guard ile ilgilenen takımlardan biri de Warriors’dı.

İşte bu takas hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle Warriors’un sahibi Lacob, lig yönetiminden 50.000 dolarlık bir ceza aldı.

San Francisco Chronicle’a yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanmıştı:

Bazı açılardan baktığınız zaman bizim kadromuza çok uymuyor. Çok fazla para kazanıyor fakat maç sonlarında onu sahada tutamıyorsunuz. Bilemiyorum, o çok yetenekli bir oyuncu. Ancak bizim kadromuzda Draymond Green var. Bazı açılardan baktığınız zaman çok benzer profillere sahipler. İkisinin de çok şut tehdidi yok ve oyun kurma görevini üstleniyorlar. Bu ve aldığı maaş bizim için önemli bir sorun.

San Francisco Chronicle

NBC Sports’da yer alan haberde ise Lacob, bu açıklamalarında Simmons’ın adını direkt olarak kullanmayarak olası bir tampering (ayartma) cezasından kaçmak istemişti ama bu stratejisi pek işe yaramdı. NBA yönetiminin son yıllarda bu konu hakkındaki tutumu çok net. Bu nedenle de yöneticilerin bu tarz hassas konulara hiç girmemeleri gerekiyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.