Draymond Green, Mannion’un Bologna’ya Transferini Yorumladı

Golden State Warriors‘un tecrübeli Draymond Green, eski takım arkadaşı Nico Mannion‘ın Avrupa’ya dönmesinden dolayı mutlu.

2020 NBA Draftı’nda 48. sıradan Warriors tarafından seçilen İtalyan guard, geçtiğimiz sezon NBA sahnesinde boy göstermiş ancak beklentileri karşılamayan 20 yaşındaki genç guard, sınırlı serbest olarak kontrat arayışına girmişti.

Sonrasında ise Virtus Bologna‘dan teklifi değerlendirererek kariyerine Avrupa’da devam etmeye karar verdi.

Eski takım arkadaşlarından Green, ise genç oyuncunun NBA’den ayrılması ile fikirlerini ve duygularını şahsi instagram hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu:

Bu işin korkunç yanı, bu işi yönetenlerin hiçbirinin bir çocuğa bunu gösterip Nico’nun ne kadar harika bir hamle yaptığını söylemeyecek olması.

Açıkçası bunun sebebi, bu çocukların hiçbir halt yapmamış ve hiçbir halt bilmeyen insanları dinliyor olmaları!

Mannion, NBA’de kazanacağından daha çok para kazanacak ve Virtus rotasyonunda beklenen rolü üstlenirse çok daha fazla süre alabilecek.

Mannion’un menajeri Bill Duffy, bunun kendisi için muhteşem bir fırsat olduğunu ve oyuncunun niyetinin tamamen NBA’e dönmek olduğunu belirtmişti ki Bologna ile imzaladığı 2 yıllık kontrata göre 2022 yazında NBA çıkış maddesi yer alıyor.

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.