Güncel Haberler

İDDİA: Galatasaray’ın Yerli Oyun Kurucu Hamlesi Rıdvan Oldu

Koç Memnun ile yola devam eden ve yönetim değişikliği sonrası transfer piyasasında biraz ağır kalan Galatasaray, yerli guardını buldu.

Geçtiğimiz sezon Bahçeşehir Koleji forması ile izlediğimiz, bir kaç gün önce serbest kalan Rıdvan Öncel ile Basketfaul’ün haberine göre anlaşma sağladılar.

1.90 metre boyunda olan 24 yaşındaki Rıdvan, geçen sezon ING Basketbol Süper Ligi‘nde 15 maçta ortalama 9.9 dakika süre alırken 4.0 sayı, 1.2 asist istatistikleriyle katkı verebilmişti.

Bandırma alt yapısında basketbola başlayan Öncel, önce Bandırma Kırmızı’da profesyonel olarak TBL’de kariyerine başladı sonra da Bandırma ile BSL’de 3 sezon oynadı. Ardından kulübün dağılmasıyla geçen yaz Bahçeşehir ile anlaşmıştı.

Rıdvan, henüz 24 yaşında ancak pek beklentileri karşılayamadı. Alt yapılarda ve Banvit formasıyla iyi işlere imza atan gelecek vaad eden bir guardken hem fiziksel olarak BSL seviyesinde yumuşak kalması, sakatlıklardan korunamaması hem de dış şutlarının gelişimine yeteri kadar önem vermemesi nedeniyle sıradan bir oyuncu konumuna geldi. Galatasaray ona güvenerek yeniden önemli bir şans veriyor. Eğer bunu da değerlendiremezse artık BSL sahnesindeki kredisini ciddi ölçüde bitirmiş olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Kavut, Efes Zaferi Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 30. hafta mücadelesinde Bursaspor İnfo Yatırım konuk olduğu Anadolu Efes’i 90-98’lik skorla devirmeyi başardı. …