Güncel Haberler

Litvanya, Valanciunas Liderliğinde Kore’yi Farklı Geçti

2020 Tokyo Olimpiyatları‘na gidecek takımlardan birini belirlemek için Kaunas’da oynanan elemelerin A grubu mücadelesinde ev sahibi Litvanya zayıf rakibi Güney Kore‘yi Valanciunas’ın etkili performansı eşliğinde 57-96’lık skorla geçerek grubu lider tamamladı.

Litvanya yarı finalde Polonya’nın rakibi olurken, Güney Kore ise turnuvaya veda ederek evine döndü.

Litvanya’da Jonas Valanciunas 15 sayı, 13 ribaund, 3 blok ile en etkili isim olurken, Rokas Jokubaitis 13 sayı, 3 ribaund, 5 asist, Marius Grigonis 13 sayı, 2 ribaund, 2 asist ve Tomas Dimsa 11 sayı ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Güney Kore cephesinde ise devşirme Guna Ra 26 sayı, 8 ribaund ile öne çıkarken, Hyunjung Lee 11 sayı, 5 ribaund, 4 asist ile diğer çift haneli skor üretebilen isim oldu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Hazırlık Maçı: Beşiktaş, Büyükçekmece’yi Uzatma Sonunda Geçti

Ankara’da düzenlenen 2. Yalçın Efes Turnuvası’nın üçüncülük maçında Beşiktaş Emlakjet rakibi Onvo Büyükçekmece‘yi uzatma sonunda …