Güncel Haberler

Litvanya, Venezüela Karşısında Sürprize İzin Vermedi

2020 Tokyo Olimpiyatları‘na katılacak takımları belirlemek üzere Kaunas kentinde düzenlenen eleme organizasyonunda A grubu mücadelesinde ev sahibi Litvanya, rakibi Venezüela‘yı 76-65 ile geçerek yarı final için önemli bir avantaj yakalamış oldu.

Litvanya diğer rakibi Güney Kore’yi yenmesi durumunda grup birincisi olarak adını yarı finale yazdıracak. Venezüela ise Güney Kore karşısında tamam mı devam mı maçına çıkacak.

Litvanya’da Jonas Valanciunas 20 sayı, 11 ribaund ile yıldızlaşırken, Mantas Kalnietis 12 sayı, 2 ribaund, 4 asist, Domantas Sabonis 12 sayı, 8 tibaund, 2 asist ve Rokas Giedraitis 10 sayı, 2 ribaund ile galibiyetin diğer mimarları odular.

Venezüela cephesinde ise David Cubillan 11 sayı ile yegane çift haneli skor katkısı verebilen isim olurken, Michael Carrera 9 sayı, 6 ribaund ve Heissler Guillent ise 8 sayı, 3 ribaund, 2 asist ile diğer ayakta kalmaya çalışan isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Hazırlık Maçı: Beşiktaş, Büyükçekmece’yi Uzatma Sonunda Geçti

Ankara’da düzenlenen 2. Yalçın Efes Turnuvası’nın üçüncülük maçında Beşiktaş Emlakjet rakibi Onvo Büyükçekmece‘yi uzatma sonunda …