Asvel, Tarczewski ile İlgileniyor (Analiz)

Gelecek sezon Turkish Airlines Eurleague sahnesinde boy göstermeye devam edecek ve A lisansı alması beklenen LDLC Asvel Villeurbanne, uzun rotasyonuna eklemek istediği isimlerden birini netleştirdi.

Olimpia Milano‘nun yollarını ayırması beklenen Kaleb Tarczewski ile ilgileniyorlar. Bildiğiniz gibi transfer döneminin başında adı Barça ile de anılıyordu ama İspanyol ekibi tercihini Sertaç’dan yana kullanmıştı.

2.13 metre boyunda olan 28 yaşındaki dev uzun bu sezon Euroleague sahnesinde 39 maçta görev alırken 24 maçta ilk beş başladı ama ortalamada sadece 13:24 dakika sahada kalabildi ve 4.0 sayı, 2.9 ribaund istatistikleri ile katkı verebildi.

EDİTÖR YORUMU:

Tarczewski hakkındaki detaylı analizimi sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

Fall’u Olympiakos’a kaptıran ve Hayes ile de yola devam etmeyecek olan Asvel, genç ve atletik uzun Bako ile beraber 5 numara için sert, çalışkan ve tecrübeli bir isim arıyordu. Bu anlamda da Milano’nun Tarczewski ile yollarını ayıracak olması onlar adına önemli bir fırsat oldu. Haddini bilen ve sınırlı kapasitesini en verimli kullanmak için çalışan bir uzun olan Tarczewski, Bako ile beraber 5 numarada Euroleague sahnesinde sırıtmayacak, oyunun iki alanında da takıma değer katabilecek bir isim.

İstikrarı ve güçlü fiziği ile Asvel’in düşük tempoda oynadığı yarı saha basketbolunda da faydalı olacaktır. İkili oyun savunmasında da kendisini geliştirdi ve Bako’nun kenarda olduğu anlarda bu anlamda da fazla sorun yaşatmayacaktır Asvel. Fall ve Hayes gibi isimlerin de dış şut tehditi olmadığını, potadan uzaklaştıkça etkilerinin azaldığını düşündüğümüzde Tarczewski’nin de bu alanda bir eksi olmayacağını söyleyebiliriz onlar adına. Özetle doğru düşünülmüş ve faydalı olabilecek bir hamle.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.