RESMİ: Bayern, Trinchieri ile Kontrat Yeniledi

Turkish Airlines Euroleague‘de geride bıraktığımız sezonun flaş takımlarından biri olan FC Bayern Munich, koç Andrea Trinchieri ile yeniden anlaştı.

2020-21 sezonunda gösterdiği performansla yılın en önemli sürprizlerinden birine imza atan ve tarihinde ilk kez play-off oynama başarısı gösteren Bayern’de bu başarının başmimarı kuşkusuz İtalyan koçtu.

Alman ekibinin yönetimi de yoğun uğraşlar sonucu 52 yaşındaki tecrübeli koçu ikna etti ve 2 yıllık yeni bir kontrat imzaladılar.

Normal sezonu 21 maç kazanarak 5. sırada tamamlayan Bayern, sezonun iyi basketbol oynayan bir diğer takımı Milano karşısında seriyi 5. maça kadar götürse de Final Four biletini kapamamıştı ilk kez yer aldığı play-off sahnesinde.

Trinchieri’nin öğrencileri Almanya easyCredit BBL final serisinde ise bir diğer Euroleague temsilcisi Alba Berlin’e kaybederek sezonu kupasız kapatmak zorunda kalmıştı.

Yeni sözleşmesinin ardından açıklamalarda bulunan İtalyan koç şu ifadeleri kullandı:

Yakın zamanda geri döneceğim için çok mutluyum. Önümüzdeki sezon bizim için büyük bir meydan okuma olacak. Umarım taraftarımız tekrar tribünlere dönebilecek. Bu bize çok yardımcı olacaktır. Geçen sezon kadroda yer alan bütün oyuncularımı, önümüzdeki sene de takımda görmek istiyorum. Ancak bunu gerçekleştirmenin zor olacağının farkındayız.

FC Bayern Munich & Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.