RESMİ: Valencia, Williams ile Yola Devam Etmiyor

Gelecek sezon büyük olasılıkla 7DAYS EuroCup‘da devam edecek olan İspanya Liga Endesa ekiplerinden Valencia‘da önemli bir ayrılık yaşandı.

Geçen yaz Fenerbahçe Beko’dan ayrılarak takıma katılan ve bu yaz kontratı sona eren Derrick Williams ile yolların ayrıldığı açıklandı.

30 yaşında olan Williams bu sezon Euroleague sahnesinde 34 maçta görev alırken ortalama 9.0 sayı, 3.1 ribaund, 1.1 asist ve Endesa’da ise 39 maçta 6.6 sayı, 2.3 ribaund ile katkı vermişti.

Bildiğiniz üzere eğer Valencia, play-off biletini kapabilmiş olsaydı gelecek sezon da Euroleague’de yer almaya hak kazanacaktı. Mevcut bütçe EuroCup için fazla olacağından, küçülmeye gitmeleri normal.

Williams cephesinden bakarsak ise Fenerbahçe’deki hayal kırıklığından sonra Yarasalar ile aslında sezona iyi başlamıştı ama sonrasında düşüşe geçti. Sezonun kritik anlarında, takım play-off mücadelesi verirken kalitesinin çok gerisinde bir performans ortaya koydu. Yüksek maliyeti ve bu kadar hayal kırıklığı ile ona bir Euroleague takımının yeniden şans vereceğini pek düşünmüyorum…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.