Milli Takımda, Elemeler Öncesi Kadro Şekilleniyor (Cedi ve Ömer Faruk kampa katıldılar)

29 Haziran – 4 Temmuz 2021 tarihleri arasında 2021 Tokyo Olimpiyatları için Kanada’nın Victoria kentinde düzenlenecek elemelerde mücadele edecek Türkiye Milli Takımı antrenmanlarına İstanbul’da devam ediyor.

Takımı Cavs’ın play-off bileti kapamasıyla berabere sezonu tamamlayan Cedi Osman ve takımı Heat’in play-off ilk turunda elenmesi sonrası Ömer Faruk Yurtseven İstanbul’a geldiler ve kampa katıldılar.

Philadelphia 76ers ve Utah Jazz’ın play-off yolculuğuna devam etmeleri nedeniyle Furkan Korkmaz ile Ersan İlyasova’nın durumları henüz net değil. Eğer play-off’larda elenirlerse sonrasında direkt olarak uçakla ABD’den Kanada’ya gelmeleri gündemde olabilir.

Diğer taraftan 26 Mayıs’da başlayan kampta teknik ekibin kararıyla aday kadroda yer alan Onuralp Bitim, Muhsin Yaşar, Yiğit Arslan, Ömercan İlyasoğlu ve Berk Demir’e teşekkür edildi, böylece aday kadro 24 kişiye düşürülmüş oldu.

Millilerimiz Olimpiyat Elemeleri öncesinde Türkiye’de iki hazırlık maçı yapacak. 17 Haziran Perşembe günü Venezuela ile mücadele edecek A Erkek Milli Takımımız 19 Haziran Cumartesi günü ise Rusya ile karşı karşıya gelecek. Karşılaşmalar İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak.

FIBA Erkekler Olimpiyat Elemeleri’ndeki maçlarını Kanada’nın Victoria şehrinde yapacak olan A Erkek Milli Takımımız; Uruguay ve Çekya ile B Grubu’nda yer alıyor. Aynı şehirde gerçekleşecek elemelerin A Grubu’nda ise ev sahibi Kanada’nın yanı sıra Yunanistan ve Çin bulunuyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.