İDDİA: Fenerbahçe, Metecan’ı Yeniden Kadroda Görmek İstiyor!

Son sezonlarda yerli rotasyonda sıkıntılar yaşayan Fenerbahçe Beko yeni sezon öncesi yerli rotasyonunu güçlendirmek istiyor.

DHA’da yer alan habere göre Fenerbahçe Beko, alt yapısından yetişen eski oyuncusu Metecan Birsen‘i yeniden kadrosuna katmaya çalışıyor.

Metecan geçen yaz Pınar Karşıyaka ile 1+1 tıllık kontrat imzalamıştı ve 2021-22 sezonu için opsiyonu hakkında henüz bir anlaşmaya varmadılar, bu nedenle de Fenerbahçe’nin devreye girme şansı var.

2.08 metre boyunda olan 26 yaşındaki milli oyuncu, bu sezon BSL’de 32 maçta ortalama 23.3 dakika süre alırken 8.9 sayı, %36.0 3sayı, 5.4 ribaund, 1.3 asist, 8.8 verimlilik puanı ve BCL’de ise 14 maçta ortalama 22.1 dakika süre alırken 6.4 sayı, %30.0 3sayı, 5.5 ribaund, 6.6 verimlilik puanı istatistikleri ile mücadele etti.

EDİTÖR YORUMU:

Fenerbahçe altyapısından yetişen ve sonrasında Anadolu Efes’te şansını deneyen, basketbolumuzun çok şey beklediği Metecan, kendisini koç Sarıca yönetimindeki Karşıyaka’da buldu adeta. Yetenekli forvet, özellikle ribaundlar ve savunma konusunda koç Sarıca’nın en güvendiği isimlerden biriydi bu sezon. Hem 3 hem de 4 numara için çok iyi bir fiziği olan ve tüm özelliklere sahip olan Metecan, topu yere vurabilmesinin yanında şut tehditine de sahip. Özellikle ceza atışlarında bu sezon çok daha verimli oynayan ve artık ligimizin de tecrübeli oyuncuları arasına adını yazabileceğimiz çok yönlü forvet artık milli takımın da önemli parçalarından biri.

Sarı lacivertliler bu sezon Berkay’dan 4 numarada katkı alamadılar, Biberovic de 3 numarada yetersiz ve tecrübesiz kaldı açıkçası. Dolayısıyla forvet rotasyonuna özellikle BSL maçlarında iyi süreler alabilecek, Euroleague’de de kenanardan gelerek enerjisi ve ribaundlara vereceği katkıyla görev adamı rolünde bir isim lazımdı. Metecan bu saydıklarımızın hepsini son 2 sezondur Karşıyaka’da yapıyor ve artık bir üst seviyeye çıkarak gelişimini sürdürme zamanı geldi. İkinci Fenerbahçe serüveninin ona da takıma da değer katacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.