Güncel Haberler

Son Hafta Ligde Kalmayı Başaran Petkim Koçunu Değiştiriyor

ING Basketbol Süper Ligi‘ndeki son maçında Bahçeşehir Koleji’nin yenerek ligdeki ilk sezonda düşme tehlikesini son anda atlatmayı başaran Petkim Spor, yeni sezona öncesi değişime gidiyor.

Basketfaul’ün haberine göre İzmir temsilcisi Kęstutis Kemzūra‘nın 2. yılda devam eden kontratından bu yaz çıkış opsiyonunu kullanarak ayrılacak ve yeni koç arayışında.

Petkim’in listesinde yer alan isimler ise Ertuğrul Erdoğan, Ahmet Çakı ve Can Sevim.

52 yaşındaki koç Erdoğan bu sezona Galatasaray ile başlamış ancak sonrasında yönetimle anlaşamamışlar ve yollar ayrılmıştı, sonrasında herhangi bir kulüp çalışırmadı.

45 yaşındaki koç Çakı ise son olarak 2018 yılında Darüşşafaka’yı çalıştırmıştı ve o günden bu yana takım çalıştırmıyor.

38 yaşında olan koç Sevim ise son 2 sezondur HDI Sigorta Afyon Belediyespor’u çalıştırıyor ve kısıtlı bütçelerle çok iyi işlere imza atıyorlar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Fenerbahçe, Yiğit Hamza’yı Transfer Etti (Çifte lisansa sahip olacak)

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi finalisti Fenerbahçe Beko, kadrosuna genç bir forvet ekledi. Kulüpten yapılan …