RESMİ: Motum, Sezonu Nanterre’da Tamamlayacak

ING Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun sona ermesi ve Galatasaray‘ın play-off şansı kalmamıştı. Bu nedenle de takımda ayrılıklar olması normal.

İlk ayrılık ise Avustralyalı forvet Brock Motum ile geldi. Tecrübeli forvet sezonun geri kalanını Fransa Jeep Elite Pro A‘da Nanterre forması ile tamamlayacak. Böylelikle Fransız ekibi Stone’un yerini doldurmuş oldu.

30 yaşında olan 2.08 metre boyundaki Motum, bu sezon BSL’de 29 maçta 14.7 sayı, 3.9 ribaund, 1.9 asist ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 6 maçta 15.0 sayı, 4.8 ribaund, 2.0 asist istatistikleriyle katkı vermişti.

Solak forvet, hücumda tam da beklenen katkıları verdi bu sezon. Özellikle koç Memnun’un göreve gelmesiyle beraber tempoyu arttıran ve neredeyse sadece hücum odaklı bir basketbol oynayan sarı kırmızılılarda onun dış şutları ve geçiş hücumlarındaki bitirici performansı saha yerleşimi adına çok önemliydi. Nanterre de yüksek tempoda oynayan ve hücumu önceliğine alan bir takım. Dolayısıyla Motum’un savunmadaki zaafları onlar adına sıkıntı olmayacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.