CSKA Moskova – Fenerbahçe Beko Serisi Planlandığı Tarihte Başlayacak!

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Beko‘da artan covid vakaları Turkish Airlines Euroleague‘de CSKA Moskova ile oynanacak play-off serisi öncesi soru işaretleri yaratmıştı.

Ancak olumsuz bir durum yok ve play-off serisi planlandığı gibi 21 Nisan Çarşamba günü Rusya’da başlayacak ve sarı lacivertli kafile de Moskova’ya uçacak.

Bildiğiniz üzere Fenerbahçe Beko‘dan yapılan son açıklamaya göre 5 sporcu ve 3 teknik ekip çalışanının, toplamda 8 kişinin testi pozitif çıkmıştı. Ancak son gelen haberlere göre vakalar serinin oynanmasına engel olmayacak, maçlar planlandığı gibi zamanında başlayacak.

Sezon başına açıklanan Euroleague’in ilgili yönetmeliğinine göre takımlardan birisi sahaya çıkarabilecek 8 sağlıklı oyuncu bulamadığı takdirde maç ertelenebiliyor ancak Euroleague’in resmi sitesindeki bilgiye göre sarı lacivertlilerin lige bildirdiği aralarında genç oyuncuların da yer aldığı toplamda 21 kişilik geniş bir kadrosu var.

Sarı lacivertlililer serinin Rusya’daki ikinci maçını da Cuma günü oynadıktan sonra Türkiye’ye dönecek ve serinin 3. maçını 28 Nisan Çarşamba günü Ülker Spor Salonu’nda oynayacaklar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.