2021-22 Eurolague Sezonu İçin İlk Wild Card’ın Sahibi Belli Oldu!

2021-22 Turkish Airlines Euroleague sezonunda 2 takım Wild Card (özel davetiye) ile turnuvada yer alma hakkında sahip olacak.

Bu davetiyelerden birinin Adriyatik Ligi şampiyonuna verilecek. Eurohoops’un haberine göre şampiyonu öncelik sahibi olarak nitelendirilmiş durumda.

Bu önceliğin verilmesindeki temel neden ise Euroleague’de takımı bulunan ligler arasında A lisanslı ya da uzun vadeli lisanslı bir takıma sahip olmayan tek ligin Adriyatik Ligi olması.

Bir diğer faktör de VTB Ligi’nde CSKA Moskova’nın A lisanslı ile, Unics Kazan’ın da EuroCup finalisti olarak Euroleague’de yer alacak olması.

Habere göre diğer özel davetiye için düşünülen takımlar Valencia, Virtus Bologna, Zenit. Bu takımlar arasında öne çıkan ise ilk sezonunda play-off biletini kapmayı başaran Zenit. Zaten CEO Bertomeu da yaptığı açıklamada özel davetiyelerin İspanya, Almanya, Fransa, İtalya, Türkiye ve Yunanistan takımlarından birine verilmeyeceğini, bu ülkelerin takımları için Euroleague biletinin EuroCup’dan geçtiğini belirtmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.