Furkan Korkmaz: “Rolümü Buldum ve Takıma Katkı Veriyorum.”

Milli yıldızımız Furkan Korkmaz, son dönemde Philadelphia 76ers‘da sergilediği performans hakkında açıklamalarda bulundu.

NBA’deki temsilcilerimizden biri olan genç skorer Furkan, son dönemde ortaya koyduğu etkili performansla tekrar dikkatleri üstüne çekmeyi başardı.

Takımının deplasmanda oynadığı son 2 maçta üst üste 20 sayı üreterek önemli katkılar veren Korkmaz, Thunder karşısında ise 5 top çalarak kariyer rekorunu kırmıştı.

Furkan Korkmaz, son dönemde gösterdiği performansı değerlendirirken şunları söyledi:

Birçok zorlu dönem geçirdim. Dört yıldır bu organizasyondayım ve son iki sezonda kendimi gösterebildiğim ve organizasyona yardımcı olabildiğim için mutluyum. Bu beni kişisel olarak gerçekten mutlu ediyor. Birçok şey yaşadım, hem Türkiye’de hem de burada ama nihayet rolümü buldum ve takıma katkı veriyorum.”

Genç yıldız, savunma performansı ile ilgili ise “Savunmada oyunu daha fazla öğrenmeye başlıyorum. Savunmada oyunu öğrenmek için yeterince süre geçirdim burada. Bence rakibi analiz etme, analiz raporlarını okuma ve buna bağlı kalma konusunda iyi bir iş çıkarıyorum.

Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.