Koç Demir, Türk Derbisi Öncesi Açıklamalarda Bulundu

FIBA Şampiyonlar Ligi Top 16 turu I grubunda iki temsilcimiz Pınar Karşıyaka ve Tofaş karşılaşacak.

Türk derbisi öncesi Tofaş‘ın başarılı koçu Hakan Demir açıklamalarda bulundu:

Şu anda bir eksiğimiz yok. Sezon başında koronayla ilgili sıkıntılarımız oldu ama şu anda sadece 1 tane oyuncumuz sakat. Semaj Christon’ın ayak tabanında bir problemi var. Antrenmanda oldu. Galatasaray maçında da oynayamamıştı, bu maçta da olamayacak. Onu da en kısa sürede iyileştirmeye çalışıyoruz. Bizim için önemli bir oyuncu. Diğerleri iyi durumda.

Tabi Pınar Karşıyaka bu sahada seyircili çok iyi oynuyor. Seyircisiz de çok iyiye yakın oynuyor. Biz burada lig maçı oynadık. 2. periyotta oyunu domine ettiler ve farklı kaybettik. Tabii ki bu maçın buradaki favorisi Pınar Karşıyaka. Biz de elimizden gelenin en iyisini yapıp Avrupa Kupası’nda bu gruptan çıkmak için sonuna kadar fırsatlarımızı değerlendirmeye çalışacağız.

Biz çok iyi başlamadık ilk tura. 1 galibiyet – 2 yenilgi ile başladık. Sonra bunları telafi edecek galibiyetller aldık. 3’te 3 yaptık. İç sahada yenildiğimiz takımları deplasmanda yendik ve grubu birinci bitirdik. Zorlu bir gruptan çıktık. Kendimize güvenimiz var. Ama Karşıyaka da ligde 2. sırada. Uzun bir galibiyet serisi yaptılar. Sonuçta onlar diğer gruptan 2. olarak geldi. Çok da iyi bir kura olduğunu söyleyemeceğim. Başka bir ülkeden, başka bir takım gelebilirdi ama sonuçta durum bu. Biz de mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz.

Esas olan bu gruptan iki tane Türk takımı çıkarsa bence herkes adına güzel bir şey olur. Tabi bu her zaman olacak diye bir şey yok ama olursa bizim için en güzel sonuç bu olur. O zaman da TOP 8’de bir Türk takımının şampiyon olma ihtimali oldukça yükselir…

Tivibu Spor

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.