Koç Sarıca, Türk Derbisi Öncesi Açıklamalarda Bulundu

FIBA Şampiyonlar Ligi Top 16 turu I grubu mücadelesinde iki temsilcimiz Pınar Karşıyaka ile Tofaş karşı karşıya gelecek.

Türk derbisinde ev sahibi konumundaki Kaf-Kaf’ın başarılı koçu Ufuk Sarıca karşılaşma öncesi açıklamalarda bulundu:

Bu maç öncesinde bir eksiğimiz yok. COVID-19 testlerimi zde çok şükür iyi çıktı. Raymar Morgan ve Yunus’un biraz bel ağrıları vardı ama onlar da minimize edildi. Umut ediyorum yarın tam kadroyla sahada olacağız.

Hem Avrupa hem de lig çok iyi gidiyor. Uzun süredir arka arkaya maç kazanıyoruz. Önemli bir ligde oynuyoruz, önemli rakipler var. Burada 2.liği de korumak önemli. Tofaş tabi ligin iyi takımlarından, yukarıya aday takımlardan. Sezon başında da buraya hedef koymuş bir takım. Ligde biz 2 defa kazandık ama bu bir ölçü olmaz sonuçta Avrupa arenasında oynayacağız. Her maçın ayrı bir hikayesi var. Kağıt üzerinde hiçbir zaman konuşmamak lazım. İyi durumumuzu sahaya yansıtıp kendi sahamızdaki maçı kazanmak istiyoruz. Kazanarak başlamamız lazım. İç sahadaki maçların hepsini kazanmak en büyük hedefimiz. İnşallah yarın böyle bir başlangıç yapacağız.

Bizim özel bir taraftarımız var. Buradaki dolu maçların atmosferini sadece Karşıyakalılar değil, tüm basketbol severler biliyor. Ama maalesef neredeyse 1 sene olmak üzere onlardan yoksunuz. Bu sene bence ekstra performans gösteriyoruz. Sezon başında birçok otorite bizim taraftarsız kayıplarımızın olacağını düşünüyorlardı ama bugüne kadar iyi geldik. Ligde iç sahada hiç kaybetmedik, Avrupa’da sadece 1 maç kaybettik. Dolayısıyla özlüyoruz. En büyük arzumuz herkesin sağlığına kavuşup burada dolu tribünlere oynamak. Kazandıktan sonra galibiyeti kutlamalarımız vardı, en çok onu özledim.

Biz tam takım olamadık bir türlü sezon başından beri sakatlıklar ve COVID etkisinden dolayı. COVID sebebiyle bir dönem 6-7 oyuncumuzdan mahrum kaldık. Bu dönemlerde çalışamamak, beraber olamamak en büyük dezavantaj. Baktığınız vakit bizim kadromuz çok geniş değil, kendi şartlarımızda sezon başında planladığımız sponsorumuz Pınar’ın ve kulüp yönetimiyle yaptığımız plana sadık kalmaya çalıştık. Bugün baktığınız zaman ligde yanılmıyorsam Afyon ile birlikte sadece biz oyuncu eklemesi yapmadık. Bu önemli bir şey, bunu koruyabilirsek müthiş.

Ligin artık son 8 maçı. Büyük kısmını geçtik, artık play-offlar yaklaşmak üzere. Biz tam takım olup, beraber çalıştığımızda arka arkaya kazanarak ligdeki dengeyi biraz bozduk açıkçası. Anadolu Efes elbette hem kadro, hem yapı hem de beraber oynamanın getirdiği avantajla çok farklı bir kadrosu var ama yine Fenerbahçe Beko’nun da EuroLeague kadrosu müthiş bence. Onların arasına girebilmek, sezonu onların arasında bitirebilmek bence müthiş bir iş olacak. Bu da play-offta bize avantaj getirecek. Lig dediğim gibi önemli. Bazı takımlar ligde kalmak için, kimisi play-off için, kimi yukarıdan iyi bir yer kapmak için mücadele ediyor. 2-3 takımı çıkardığınız zaman çok büyük farklılıklar yok. Eğer maç günü sahada işinizi iyi yapmıyorsanız o zaman herkese kaybedebilirsiniz. O yüzden biz aynı konsantrasyonla devam ediyoruz, devamını da getireceğiz.

Tivibu Spor

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.