Güncel Haberler

RESMİ: Monaco, Yeni Skorerini Fethiye’de Buldu

Fransa JeepElite Pro A‘nın güçlü ekiplerinden AS Monaco, kadrosunu skorer bir guard ile güçlendirdi.

Sezona BSL ekiplerinden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor‘da başlayan Birleşik Amerikalı skorer Branden Frazier ile sezon sonuna kadar anlaştıklarını duyurdular. Ancak ondan sadece Pro A’da faydalanabilecekler, EuroCup’da transfer dönemi kapandığı için sezonun geri kalanında forma giyemeyecek.

1.91 metre boyunda olan 28 yaşındaki tecrübeli guard bu sezon BSL’de 20 maçta ortalama 28.3 dakika süre alırken 12.1 sayı, yüzde 33.3 3sayı, 2.7 ribaund, 5.2 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Kariyerinde daha önce Hollanda, Macaristan, Ukrayna, Rusya, İspanya ve Almanya’da da forma giymiş olan gezgin oyuncu böylece yolculuk haritasına Fransa’yı da eklemiş olacak.

Halihazırda en büyük düşme adaylarından biri olan Fethiye’de Neal iyileştiği ve yeni transfer Johnson’ın performansından memnun olunduğu için bu transfere izin verildiği, dolayısıyla yeni bir trasnfer yapılmadan 5 yabancı ile yola devam edileceği haberleri var.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Monaco, Final Serisine Galibiyetle Başladı

Fransa Betclic ELITE Pro A final serisi ilk maçında AS Monaco konuk ettiği Paris Basketball‘u …